ایران۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز به کار خود در المپیک لندن پایان داد!!

کاروان ورزشی ایران با کسب دوازده مدال شامل ۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز به کار خود در المپیک لندن پایان داد.

 

Olympic2012

 

با پایان رقابت تقوی و یزدانی در کشتی‌آزاد، کار ۵۲ نماینده‌ی ایران در این رقابت‌ها به پایان رسید.

۴ طلای سوریان، نوروزی، رضایی، سلیمی، ۵ نقره‌ی انوشیروانی، نصیرشلال، حدادی، گودرزی و باقری معتمد در کنار سه مدال برنز رستمی، لشگری و قاسمی، مدال‌های ایران در المپیک سی‌ام بودند تا بهترین نتیجه‌ی تاریخ ایران رقم بخورد.

 

کشتی‌فرنگی با ۳ مدال طلا بدون تردید بهترین عملکرد را بر جای گذاشت. وزنه برداری، یک طلا، دو نقره و یک برنز به دست آورد. کشتی آزاد به یک نقره و دو برنز رسید. باقری معتمد هم یک نقره در تکواندو به دست آمد، اما مدال دوومیدانی حدادی که در ماده پرتاب دیسک به دست آمد نخستین مدال تاریخ المپیک ایران در رشته‌ای غیر از کشتی، تکواندو و وزنه برداری بود.

 

رضا یزدانی و تقوی آخرین نمایندگان ایران بودند که تقوی با باخت در دیدار نخست و یزدانی به دلیل آسیب دیدگی در نیمه نهایی شانس رسیدن به مدال را از دست دادند. روز پایانی رقابت‌ها خبری تلخ برای کاروان ایران به دنبال داشت و آن مصدومیت شدید یزدانی از ناحیه زانو بود که او را از رسیدن به مدال بازماند.

 

کاروان ورزشی ایران در حالی که چند ساعت بیشتر به پایان رقابت‌ها باقی نمانده است، در رده‌ی ارزشمند شانزدهمی قرار گرفته است در حالی که در پیش از این در آخرین دوره‌ی این رقابت‌ها با تک طلای ساعی و برنز محمدی در رده‌ی پنجاه و یکم قرار گرفته بود.

منبع:ایسنا

سلامت و زندگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ