اگر نمیخواهید پوک شوید …

۳۰م دیماه ،

یکی از ساده‌ترین شیوه‌های پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان از سنین کودکی و نوجوانی، گنجاندن گیاه پروتئینی سویا به وعده‌های غذایی است.

خبرنو: حتما تا امروز دربارهٔ پوکی استخوان و احتمال بروز آن در سنین بالای ۶۰ سالگی شنیده‌اید؛ این بیماری که غالبا با کاهش ماده استخوانی در بدن بروز می‌کند یکی از رایج‌ترین بیماری‌ها در میان خانم‌هاست که با افزایش سن در خانم‌ها به مرور خودنمایی می‌کند.

۱- یکی از ساده‌ترین شیوه‌های پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان از سنین کودکی و نوجوانی، گنجاندن گیاه پروتئینی سویا به وعده‌های غذایی است. در حقیقت استفاده از این گیاه در یکی از وعده‌های غذایی بچه‌ها در طول روز ۳ تا ۴ بار در هفته و استمرار آن کمک بسیاری به پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان در سنین کهنسالی می‌کند.

۲- علاوه بر سویا، مصرف روزانه عسل طبیعی نیز در پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان موثر است. درمانگران طب سنتی مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را در افزایش جذب کلسیم موجود در موادغذایی بسیار موثر می‌دانند. مصرف عسل علاوه بر پیشگیری، به اشخاص مبتلا به پوکی استخوان نیز پیشنهاد می‌شود، زیرا سبب کند شدن روند رشد بیماری در اشخاص مبتلا می‌شود.

۳- اگرچه مصرف لبنیات از قبیل ماست، خامه و پنیر به سبب داشتن میزان کافی کلسیم برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان پیشنهاد می‌شود، اما باید توجه داشت که تنها لبنیات کم‌چرب خاصیت ذکر شده را دارد و مصرف لبنیات چرب مانع از جذب کلسیم در بدن می‌شود. به همین سبب به مخاطبان پیشنهاد می‌شود، در وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار و شام حتما از ماست و سایر مواد لبنی بدون چربی یا کم چربی استفاده کنند، زیرا چربی موجود در لبنیات در کنار کلسیم، سبب به‌وجود آمدن نوعی از کلسیم می‌شود که به سبب نامحلول بودنش امکان جذب در سیستم گردش خون را ندارد.


سایت خبرنو|خبر نو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *