ایجاد آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات مخابراتی در دانشگاه شاهد

۲۳م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

به منظور استاندارد سازی تجهیزات مخابراتی آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات وایمکس در دانشگاه شاهد راه اندازی شد.
علیرضا همدانی- از مجریان این طرح، در گفتگو با مهر، راه اندازی آزمایشگاه‌های تخصصی در حوزه مخابرات را از زمینه‌های فعالیت‌های خود ذکر کرد و گفت: در این راستا اقدام به ایجاد آزمایشگاه‌های آنتن، رادار، ماهواره، مایکروویو و انتشار یافتن امواج در دانشگاه‌ها و سایر مراکز کردیم.
 
وی ایجاد آزمایشگاه وایمکس در دانشگاه شاهد را یکی از این اقدامات نام برد و اظهار داشت: تجهیزاتی فراهم شد که این آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات وایمکس در کشور انتخاب شده است.
 
همدانی ادامه داد: وارد کردن تجهیزات وایمکس به کشور و کسب اجازه برای ترخیص این تجهیزات از گمرک نیاز به تایید آزمایشگاه تایید نمونه دانشگاه شاهد دارد و در صورت تایید تجهیزات بر اساس استانداردهای این آزمایشگاه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری اجازه ورود داده می‌شود.
 
وی ایجاد آزمایشگاه EMC را از دیگر اقدامات نام برد و یادآور شد: این آزمایشگاه تست‌هایی را در زمینه سازگاری الکترومغناطیسی برای سامانه‌های صنایع مخابراتی و خودرو انجام می‌دهد.
 
همدانی با بیان اینکه این آزمایشگاه در سازمان تنظیم مقررات راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: آزمایشگاه EMC ، جزء آزمایشگاه‌های تایید نمونه است از این رو هر تجهیزات مخابراتی که می‌خواهد وارد کشور شود به لحاظ تشعشعی و اینکه فراتر از استانداردها نباشد باید در این آزمایشگاه تست و تایید شود.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ