بازار فرش تهران در آتش سوخت

آتش سوزی بازار فرش و پارچه در خیابان خیام با تلاش آتش نشانان ۶ ایستگاه خاموش شد.در پی وقوع این رخداد و تماس رهگذران با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ایستگاه های ۷، ۶۷، ۱، ۳، ۵و۴و هم چنین گروه امداد و نجات ۱ را در ساعت ۱۵:۳۱ دقیقه روز گذشته بسوی محل حادثه در بازار خیام، کوچه کربلایی اعزام کرد.

فتح الله تیموری مدیر عملیات سازمان آتش نشانی با اشاره به این که اولین ایستگاه آتش نشانی در کمتر از ۳ دقیقه به محل حادثه رسید، در باره این حادثه اظهارداشت: در هنگام رسیدن آتش نشانان مشخص شد که یک انبار فرش و پارچه به مساحت ۴۰۰ متر مربع کاملا شعله ور شده و هر آن نیز امکان سرایت آتش به دیگر قسمت های بازار وجود دارد.

وی افزود: با درخواست فرمانده اولین نیروی حاضر در محل، سریعا چندین ایستگاه آتش نشانی و نیز تانکرهای آب و خودروهای فوماتیک سازمان آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند و آتش نشانان از چندین قسمت به مهار آتش پرداختند.

مرتضی اصفهانی مدیر منطقه ۱ عملیات آتش نشانی هم دراین مورد گفت: آتش نشانان توسط چندین بند لوله آبرسانی و با استفاده از دستگاه تنفسی با رعایت کامل نکات ایمنی توانستند وارد محوطه آتش سوزی شده و با سرعت عمل بالا شعله های آتش را تحت کنترل درآورده و از سرایت آن به قسمتهای دیگر جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی هم چنین با استفاده از چندین دستگاه فن فشار قوی، دود حاصل از این آتش سوزی را تخلیه کرده و با لکه گیری کامل آن و نیز خارج کردن ضایعات از داخل بازار به کار خود پایان دادند.

مدیرمنطقه یک آتش نشانی با اعلام این که این حادثه مصدومی نداشت، گفت: علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ