بازگشت لیزینگ‌های خودرو به آگهی‌ها/ فروش قسطی خودرو ارزان‌تر از بازار!

۹ م دیماه ،

بررسی صفحات آگهی بعضی روزنامه‌های کشور از بازگشت دوباره لیزینگ خودرو به این صفحات حکایت دارد؛ فروش قسطی خودروهایی که بعضا ارزان‌تر از بازار هم می باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، هنوز ایام پایانی سال فرا نرسیده و بازار خودرو حال و هوای نوروزی به خود نگرفته، اما گویا امسال تب و تاب خرید و فروش خودرو از مدتها پیش از دو ماه پایانی سال آغاز شده و همین موضوع، پای شرکتهای لیزینگ خودرو را به آگهی‌های روزنامه باز کرده است.

بر این اساس، بررسی آگهی‌های تبلیغاتی در بعضی از روزنامه‌ها نشانگر این است که شرکت‌های لیزینگ گاه قیمت خودروها را بالاتر و گاه هم پایین تر از حد معمول بازار عنوان می‌کنند که این عرضه پایین تر از بازار آن هم در شرایط فعلی بسیار جای تعجب دارد!

البته گاه این آگهی‌های تبلیغاتی تنها برای جذب مخاطب به این گونه منتشر می‌شوند و وقتی که پای مخاطبان به دفاتر لیزینگ خودرو یا مراحل ابتدایی و میانی تشکیل پرونده باز می‌شود، با چندین ردیف هزینه مواجه می‌شود که ممکن است قیمت را حتی به میزان بالاتری نسبت به بازار برایش تمام کند.

جزئیات بعضی آگهی‌های لیزینگ خودرو

هم اکنون بررسی بعضی از آگهی‌های لیزینگ خودرو نشانگر این است که برای خرید یک خودروی پراید اس.ایکس یا اس.ال باید سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان پیش پرداخت و ۴۸ قسط ۱۸۰ هزار تومانی پرداخت کرد که در نهایت کل قیمت یک خودروی پراید معادل ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تمام می‌شود؛ در حالی که هم اکنون قیمت خرید نقدی این خودرو در بازار حدود ۱۳٫۵ میلیون تومان است.
 

تصویر بازگشت لیزینگ‌های خودرو به آگهی‌ها

در این زمینه حتی شرایط سهل و راحتی برای این خرید در نظر گرفته شده است؛ همچون اینکه واگذاری خودرو حتی بدون ضامن و سند به نام قابل انتقال صورت می‌گیرد و بیمه بدنه و شخص ثالث هم دارد؛ تحویل هم یکروزه است که این شرایط جای تعجب دارد.

یکی از کارگزاران فروش این خودروهای لیزینگی که خود را کارگزار دولتی معرفی می‌کند، در گفتگو با مهر که در ظاهر به عنوان یک مشتری برای خرید یک دستگاه پراید تماس گرفته است، می‌گوید: حواله خرید این خودرو به اسم شما از سوی سایپا صادر می‌شود.

به گفته وی، برای خرید یک دستگاه پراید۱۴۱ باید ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پیش پرداخت و ۳۶ ماه اقساط ۲۱۰ هزار تومانی پرداخت شود، ضمن اینکه بیمه این خودرو نیز به عهده خود مشتری است و یک پراید ۱۴۱ حدود ۱۶ میلیون تومان تمام می‌شود، یعنی حدود ۳٫۵ میلیون بالاتر از نرخ امروز بازار، ضمن اینکه تحویل نیز ۲۰ روزه است.

برخی از این آگهی‌های تبلیغاتی نیز که شرایط ویژه‌ای را در روزنامه به ثبت رسانده‌اند، تلفن‌های خود را پاسخگو نیستند و البته شرایط آنها نیز از همه فریبنده تر است و گاه تا یک میلیون تومان نیز، خودرو را زیر قیمت فعلی بازار اگرچه با اقساط معرفی کرده‌اند.

یکی دیگر از کارگزاران در گفتگو با مهر که برای خرید یک دستگاه تیبا تماس گرفته است، می‌گوید: قیمت یک دستگاه خودروی تیبا با احتساب پرداخت ۹ میلیون تومان پیش‌پرداخت، حدود ۲۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان تمام می‌شود.

وی می‌افزاید: برای خرید این خودرو باید ۴۸ قسط ۲۱۵ تومانی نیز پرداخت شود، ضمن اینکه ۴۰۰ هزار تومان نیز به عنوان کارمزد به کارگزاری پرداخت شود.

این کارگزار در خصوص شرایط تحویل این خودرو می‌گوید: تحویل ۲۰ روزه بوده و سند به نام مشتری در رهن سایپا صادر می‌شود، البته یک ضامن کامند نیز باید با دارا بودن گواهی اشتغال به کار معرفی شود.


sadkhabar.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ