بان کی مون: روند صلح خاورمیانه به بن‌بست کامل رسیده است/ تا دیر نشده به روند صلح بازگردیم

۳۰م آذر ،

a-6.jpg

دبیرکل سازمان ملل در تندترین و بی‌سابقه‌ترین انتقادات خود از رژیم صهیونیستی از تل آویو خواست به “مسیر خطرناک” شهرک‌سازی‌ها که “امیدها برای ادامه مذاکرات صلح و ایجاد آینده‌ای همراه با آرامش و صلح برای دو طرف اسرائیلی و فلسطینی را از بین می‌برد”، خاتمه دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه داون – چاپ پاکستان- بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی مطبوعاتی در پایان سال ۲۰۱۲ اظهار داشت: روند صلح خاورمیانه به بن‌بست کامل رسیده است.

وی افزود: دو طرف اسرائیلی و فلسطینی بیش از هر زمان دیگری رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و به نظر می‌رسد راه حل دو کشوری بیش از هر زمان دیگری کنار گذاشته شده است.

بان کی مون تاکید کرد: من بیش از هر زمان دیگری نسبت به فعالیت شهرک‌سازی در کرانه باختری بخصوص اطراف بیت‌المقدس نگرانم. این اقدام تهدیدی جدی علیه تلاش‌ها در جهت تشکیل کشور فلسطین است.

دبیرکل سازمان ملل گفت: من از اسرائیل می‌خواهم از ادامه حرکت در این مسیر خطرناک اجتناب کند اقدامی که امیدها برای از سرگیری مذاکرات و ایجاد آینده‌ای در صلح و آرامش برای اسرائیل و فلسطین را نابود می‌کند.

وی تاکید کرد: بیایید تا دیر نشده به روند صلح بازگردیم.

پیش از این جفری فلتمن، معاون بان کی مون در امور سیاسی گفته بود که شهرک سازی‌های اسرائیل نقض قوانین بین‌المللی است و امیدها برای راه‌حل صلح آمیز و گفتگو را از بین می‌برد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ