با یک کلیک از بیت امام خمینی دیدن کنید

به مناسبت سالروز میلاد حضرت امام خمینی(س) امکان بازدید مجازی از بیت امام خمینی در جماران درپورتال امام خمینی(س) فراهم شده است.

حضرت امام خمینی(س) بعد از قریب یک سال اقامت در قم پس از پیروزی انقلاب، دچار ناراحتی قلبی و اواخر سال ۱۳۵۸ بنا به توصیه پزشکان جهت درمان به تهران منتقل شدند و بالاخره در ۲۸ اردیبشهت ۱۳۵۹ در منزلی در جماران اقامت گزیدند. بنا به پیشنهاد حجت الاسلام و المسلمین امام جمارانی، خانه ای در جماران انتخاب شد که با روح ساده‌زیست و توصیه‌های مکرر حضرت امام برای انتخاب مکانی ساده و بی‌پیرایه مطابقت داشته باشد.

 این منزل اجاره‌ای شامل یک ساختمان آجری ساده و حیاطی به مساحت تقریبی ۴۰ متر مربع است. در اتاق پذیرایی امام نیز یک کاناپه و طاقچه‌ای ساده وجود دارد که به اتاقی دیگر متصل است که این فضا، مجموعه محل زندگی و ملاقات‌های امام بوده است. مجاورت با حسینیه جماران یکی از امتیازات این بیت بود. بعد از استقرار حضرت امام در این منزل، حیات خانه به وسیله یک راهروی موًقت به بالکن حسینیه متصل گردید و همواره مشتاقان زیارت حضرت امام، با حضور در حسینیه جماران از برکت مصاحبت و فیض رهنمودهای انسان‌ساز آن حضرت بهره‌مند می‌شدند.

  در این فضای مجازی امکان بازدید از منزل امام ،حسینیه جماران ، نگارستان امام خمینی ، سالن ها و دفاتر مربوطه و خیابان منتهی به بیت امام وجود دارد

برای بازدید از  بیت امام خمینی اینجا کلیک کنید.


BarackObama.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *