بحرانی‌تر شدن اوضاع کرونا در کره شمالی / هواپیماها برای دریافت دارو به چین رفتند

کره شمالی هواپیماهایی را به چین فرستاده تا داروی کرونا بار بزنند؛ پیونگ یانگ همین چند روز پیش نخستین موارد شیوع بیماری کووید ۱۹ را تایید کرد.

بحرانی‌تر شدن اوضاع کرونا در کره شمالی / هواپیماها برای دریافت دارو به چین رفتند

به گزارش ممتاز نیوز، این نخستین پرواز بین‌المللی کره شمالی از زمان آغاز شیوع کرونا است و در آن سه فروند هواپیمای خطوط هوایی “کوریو” از کره شمالی روز دوشنبه به شهر “شنیانگ” پرواز کردند و سه شنبه با محموله دارویی به کره شمالی بازگشتند.

خبرگزاری یونهاپ از قول مقام‌هایی که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش کرد: آنها شاید پروازهای بیشتری انجام دهند چون محموله که این بار ارسال کرده‌اند کافی به نظر نمی‌رسد.

کره شمالی با نخستین شیوع رسمی کرونایی خود دست و پنجه نرم می‌کند که اخیرا آن را تایید کرد و این مساله نگرانی در مورد یک بحران بهداشتی بزرگ به دلیل کمبود واکسن و زیرساخت‌های پزشکی کافی را تشدید کرده است.

یکی از سخنگوهای وزارت خارجه چین نیز گفت که اطلاعی از این گزارش‌ها ندارد و به ارسال کمک به کره شمالی نیز اشاره نکرد.

دولت پکن اخیرا گفته بود که در صورتی به کره شمالی برای مقابله با پاندمی کرونا کمک می‌کند که پیونگ یانگ از چین درخواست کند.

شبکه خبری NK News مستقر در کره جنوبی همچنین گزارش کرد، تصاویر ماهواره‌ای فعالیت غیرعادی را در اطراف فرودگاه بین‌المللی در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی در روز یکشنبه نشان می‌دهد که نشانه احتمالی آمادگی برای پرواز به سمت چین است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، پیونگ یانگ تا عصر دوشنبه در مجموع یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر را با علائم تب، از جمله ۵۶ مورد مرگ، گزارش داد.

هنوز مشخص نیست که آزمایش کرونای چند نفر در این کشور مثبت شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *