بحران نبود سیب‌زمینی سرخ‌کرده در مک‌دونالد روسی!

با ادامه تحریم‌ها، «مک دونالد روسی» فعلا و تا فصل برداشت سیب زمینی ندارد.

بحران نبود سیب‌زمینی سرخ‌کرده در مک‌دونالد روسی!

به گزارش ممتاز نیوز، سیب زمینی شرکت فست فود روسی «ویکاس نو آیتاکا» تمام شده و این برای بسیاری نشانه‌ای از بحران ناشی از تحریم هاست.

 مشتریان فست فود روسی «ویکاس نو آیتاکا» (خوشمزه و بس) – شرکتی که قرار بود جایگزین مک دونالد پس از حمله روسیه به اوکراین شود – باید به یک غذای جانبی دیگر برای همراهی برگر و ناگت بسنده کنند.

پس از تهاجم روسیه به اوکراین، مک دونالد – شرکت چندملیتی ایالات متحده – شعبه‌ خود در روسیه را بست و آن را به یک شرکت روسی فروخت. در ماه ژوئن برخی از این شعبه‌های مک دونالد در روسیه درهای خود را با نام تجاری جدیدی باز کردند. اما تنها پس از یک ماه مجبور شدند توقف فروش سیب زمینی سرخ کرده را اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس روسیه، «ویکاس نو آیتاکا» گفته است که برای تامین منابع خود به تولیدکنندگان داخلی متکی است، اما در سال ۲۰۲۲ برداشت سیب زمینی کاهش داشت و به علت تحریم ها، کشور برای واردات سیب زمینی با مشکل مواجه است.

 بعد از انتشار شایعاتی مبنی بر بحران عرضه سیب زمینی در روسیه، وزارت کشاورزی این کشور در بیانیه ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، هرگونه مشکل ناشی از جنگ و تحریم را تکذیب کرد: «سیب زمینی همین جا پیدا می‌شود.» به گفته این وزارتخانه «بازار روسیه سرشار از سیب‌زمینی، از جمله سیب‌زمینی‌های فرآوری‌شده است. برداشت جدید نیز در راه است، که هرگونه نگرانی از کمبود احتمالی محصول را رفع می‌کند.»

بر اساس آخرین گزارش موسسه آماری رسمی روسیه، اقتصاد پهناورترین کشور جهان به دلیل تحریم‌ها دچار رکود شدیدی شده است. به گفته بانک مرکزی روسیه، تولید ناخالص داخلی در پایان سال ۷.۸ درصد کاهش خواهد یافت، در حالی که موسسات مالی بین المللی این رقم را دو برابر پیش بینی می‌کنند و کاهش ۱۵ درصدی اقتصاد روسیه را پیش بینی می‌کنند.

وضعیت بازار خودرو از شاخص‌ترین نمادهای وضعیت بحرانی اقتصاد روسیه است. از ۲۰ کارخانه ۱۸ کارخانه تعطیل شده و میزان تولید خودرو در این کشور شاهد سقوط ۹۷ درصدی است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ