بدهی ۳۵ هزار میلیاردی ۵۰۰ دانه‌ درشت!

۱۹م دیماه ،

یک مقام مسؤول سیستم بانکی با اشاره به اینکه تعداد بدهکاران دانه‌درشت سیستم بانکی حدود ۵۰۰ نفر است، گفت: ۵۰درصد مطالبات معوق بانک‌ها مربوط به این اشخاص است که رقمی در حدود ۳۵هزار میلیارد تومان می‌شود.

خبرگزاری فارس: یک مقام مسؤول سیستم بانکی با اشاره به اینکه تعداد بدهکاران دانه‌درشت سیستم بانکی حدود ۵۰۰ نفر است، گفت: ۵۰درصد مطالبات معوق بانک‌ها مربوط به این اشخاص است که رقمی در حدود ۳۵هزار میلیارد تومان می‌شود.

یک مقام مسئول شبکه بانکی اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارشات و برآوردهای کارگروه رسیدگی به مطالبات معوق بانک‌ها در وزارت اقتصاد، تعداد بدهکاران دانه درشت سیستم بانکی حدود ۵۰۰ نفر است.

وی افزود: بر اساس این بررسی‌ها ۵۰ درصد مطالبات معوق بانک‌ها مربوط به این اشخاص بوده که رقمی در حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، این بدهکاران ترکیبی از اشخاص حقیقی و حقوقی بوده که البته نسبت اشخاص حقوقی در این فهرست بیش از اشخاص حقیقی است.

وی یادآور شد: بخش عمده ای از این اشخاص در واقع تولیدکنندگانی می باشند که ناخواسته به سبب شرایط اقتصادی، بدهی آنها معوق شده و تعمدی در عدم بازپرداخت تسهیلات دریافتی نداشته‌اند.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *