بدهی ۶ هزار میلیاردی یک خودروساز

۱۹م آذر ،

عضو کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد:

بدهی ۶ هزار میلیاردی یک خودروساز

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی مشکلات خودروسازان در جلسه امروز این کمیسیون، از بدهی ۶ هزار میلیاردی یکی از خودروسازان بزرگ کشور خبر داد.

به گزارش «عصرخودرو» به نقل از مهر، عوض حیدرپور با اشاره به بررسی موضوع خودرو در دستور جلسه امروز این کمیسیون گفت: صنعت خودروسازی یکی از صنایعی است که بدهکاری بسیاری به بانک ها دارد و رقم بدهکاران خودروسازان نیز مبلغ بسیار بالایی است، تا جایی که به عنوان مثال یکی از خوردوسازان بزرگ کشور مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهکار است.
وی با بیان اینکه در عین حال خودروسازان دائما این گلایه را دارند که با کمبود نقدینگی روبرو می باشند، افزود: نحوه سرمایه گذاری و بدهی‌های خودروسازان مشکلی است که مورد توجه کمیسیون اصل ۹۰ قرار دارد و درعین حال بخشی از قطعات مورد نیاز صنایع خودروسازی از خارج از کشور تهیه می گردد که تحریم ها نیز به میزانی برای خودروسازان مشکل ایجاد کرده است که این موضوع نیز از مواردی است که به احتمال بسیار در جلسه این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: مساله دیگر در زمینه موضوع خودرو مطرح است، مربوط به حوزه خودروهای وارداتی است که یک شبکه رانت خواری بسیار بزرگی را با خود دارد که با توجه به این مساله اجحاف بسیاری در حق مصرف کنندگان این خودروها می گردد که باید این موضوع نیز مورد بررسی قرار گیرد.
به گفته حیدرپور، مدیران شرکت های خودروسازی داخلی و مسئولان بانک ها که بررسی کننده مسائل مالی و بدهکاری های مالی خودروسازان می باشند و مسئولان گمرک و اتاق بازرگانی از جمله مسئولانی می باشند که در جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی وضعیت صنعت خودروسازی در کشور حضور می یابند.

یکشنبه ۱۹ آذر   ۱۲:۳۶

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.