برداشت ۴.۱ میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی با ترفند خاص

دادستان دیوان محاسبات عنوان کرد:

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
دادستان دیوان محاسبات با بیان اینکه برداشت ۴.۱ میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی صحت دارد، گفت: اصل برداشت دولت از صندوق توسعه ملی، روش و ترفندی خاص داشته است و تخلف یا قانونی بودن آن در دست بررسی است.

به گزارش مهر، فیاض شجاعی با بیان اینکه برداشت ۴٫۱ میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی انجام شده است، گفت: برداشت صورت گرفته اما اینکه تخلف بوده یا نه، بحث جدایی دارد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، دولت بر مبنای مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی یا بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی امکان برداشت از صندوق توسعه ملی در راستای اهدافی که در اساسنامه صندوق مقرر شده است را دارد.

دادستان دیوان محاسبات اظهار داشت: اصل برداشت دولت از صندوق توسعه روش و ترفندی خاص داشته است. حسابرسان ما که بر صندوق توسعه نظارت می‌کنند متوجه برداشت ۴٫۱ میلیارد دلاری دولت از این صندوق شده‌اند. در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا این برداشت با مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی صورت گرفته و این نوع برداشت جزو مصادیق مصوبه ستاد محسوب می‌شود یا خیر.

وی تصریح کرد: دیوان محاسبات در این خصوص به مجلس شورای اسلامی گزارش داده است و در حال بررسی تخلف بودن یا نبودن این اقدام است.

چندی پیش خبری دربارهٔ نامه رئیس دیوان محاسبات به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مبنی بر برداشت ۴٫۱ میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی انتشار یافت. بر اساس این گزارش ۲٫۶ میلیارد دلار از این پول تبدیل به ریال شده است. این خبر در حالی از سوی معاون نخست رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی تکذیب شده که دادستان دیوان محاسبات از برداشت ۴٫۱ میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی با ترفندی خاص، خبر می‌دهد.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *