بررسی شایعه افزایش قیمت خودرو از زبان رییس شورای رقابت

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 بررسی شایعه افزایش قیمت خودرو از زبان رییس شورای رقابت

بررسی شایعه افزایش قیمت خودرو از زبان رییس شورای رقابت

پرشین خودرو: رییس شورای رقابت درباره شایعات مطرح شده پیرامون افزایش قیمت خودرو در سال ۹۳ اظهار کرد: در این رابطه هیچ هماهنگی با شورای رقابت صورت نگرفته است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، رضا شیوا، با اعلام این موضوع تصریح کرد: طبق قانون، دولت اختیار تعیین قیمت‌گذاری خودرو را بر عهده شورای رقابت گذاشته و در طول سال گذشته نیز خودروسازان قیمت خود را با توجه به فرمول این شورا تعیین کرده‌اند.
وی هر گونه تغییر در قیمت خودروهای داخلی را منوط به نظر شورای رقابت دانست و گفت: کارگروه ویژه شورای رقابت در حال بررسی فرمول فعلی قیمت‌گذاری خودرو است و این موضوع که نرخ تورم بخشی خودروها چگونه باشد، احتمال تغییر دارد اما قطعا برای تغییر در قیمت خودروهای حاضر در بازار، خودروسازان باید با توجه به نظر شورای رقابت عمل کنند و هنوز در این رابطه هیچ هماهنگی با این شورا انجام نشده است.
شیوا درباره امکان کاهش قیمت خودرو در آینده نزدیک نیز اعلام کرد: با توجه به بهبود شرایط اقتصادی و مالی کشور و همچنین لغو برخی از تحریم‌ها و تسهیل نقل و انتقال بین‌المللی پول، امیدواریم که در کنار دیگر بازارها، فشار بر روی مردم در بازار خودرو نیز کاسته شود. هرچند این موضوع نیاز به بررسی زیادی دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کارگروه ویژه قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت در طول ماه‌های گذشته تلاش‌های بسیاری برای بهبود فرمول فعلی قیمت‌گذاری به کار بسته‌اند. هرچند این مسئله تا حد زیادی پیش رفته است اما با توجه به علمی بودن بررسی‌ها تا نهایی نشدن آن‌ها نمی‌توان هیچ گونه پیش‌بینی نسبت به آینده قیمتی بازار ارائه کرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ