بزرگترین مرکز داده در پارک پردیس ایجاد می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی بزرگترین بانک داده فناوری اطلاعات در پارک فناوری پردیس خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا محمد جواد جهرمی امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پاسخ فشار حداکثری، جهش تولید است، افزود: جهش تولید پیامی از سمت مقام معظم رهبری است که در ابتدای امسال مطرح شد و دولت همه عزم خود را در سالی که همه قدرت‌ها بنای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی ایران را دارند، جزم کرده تا جهش مهمی را در حوزه اقتصادی رقم بزند.

وی این جهش را مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب و جوانان توانمند ایرانی دانست و خاطر نشان کرد: دولت وظیفه دارد زیر ساخت‌هایی برای این جهش فراهم کند تا مشکلات جوانان رفع و تسهیل‌گری شود، ضمن آنکه باید مقررات متناسب با نیازهای آنها وضع شود.

جهرمی ادامه داد: نمود فعالیت‌های تسهیل‌گری دولت در دو اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال با تجهیزاتی که فراهم شده، رقم می‌خورد و نمونه بارز این اقدامات پارک‌های فناوری هستند که به خوبی توسعه داده شده‌اند.

وزیر ارتباطات با اشاره به راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در فضای ۳۰ هکتاری در کنار پارک فناوری پردیس، یادآور شد: پارک اقتصاد دیجیتال نماد همکاری اقتصاد دیجیتال با اقتصاد دانش‌بنیان است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تا قبل از پایان دولت تمام زیرساخت‌های این پارک آماده و این پارک آماده بهره‌برداری اولیه خواهد شد.

جهرمی، از ایجاد بزرگترین مرکز داده ایران در حوزه مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات در پارک فناوری پردیس خبر داد و افزود: با این اقدام این پارک تبدیل به قطب مرکز داده کشور می‌شود.

وی ادامه داد: فاز اول این مرکز مرداد ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت را برای خدمات پایشی شبکه ملی اطلاعات مانند پیام‌رسان‌ها و موتور جستجو فراهم خواهد کرد.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم و تسهیل‌گری برای جوانان در راستای رقم زدن قدرت و قوت ایران در فضای مجازی است که در یک لایه سخت‌افزاری و یک لایه نرم‌افزار و نیروی انسانی هوشمند می‌تواند این فضا را رقم بزند.

وی ابراز امیدواری کرد که دستگاه‌هایی که در این حوزه در فضای مجازی بنا بر وظایفشان تصدی دارند و یا انحصارهایی دارند، بازنگری‌هابی در مأموریت‌های خود انجام دهند تا کمک به رشد و نمو شرکت‌هایی که هم نوآوری دارند و هم زیرساختها برای آنها ایجاد شده، فراهم شود.

وزیر ارتباطات بر توسعه بازار برای شرکتهای فعال در این حوزه تاکید کرد و گفت: از این رو قدم بعدی ایجاد بازار است و طبیعتاً با رفع انحصار و رقابت شرایطی برای آنها فراهم می‌شود تا بتوانند رشد و نمو بزرگی داشته باشند و یک قوت برای ایران در فضای مجازی رقم بزنند.

ادامه دارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ