بنیادی‌فر: داوران ما باید سریع‌تر مدرک استفاده از VAR را بگیرند

یک داور بین المللی فوتبال در واکنش به انتقاد از حضور او در مجمع فدراسیون گفت: من دومین داور بین المللی ایران هستم و دوستان باید اطلاعاتشان را کامل‌تر کنند.

بنیادی‌فر: داوران ما باید سریع‌تر مدرک استفاده از VAR را بگیرند

به گزارش ممتاز نیوز، موعود بنیادی فر پس از مجمع فدراسیون فوتبال اظهار کرد: به تمام اعضای مجمع خسته نباشید می‌گویم. امیدوارم فدراسیون فوتبال به ثبات برسد و آرامش در تیم ملی برقرار باشد.

او درباره اعتراض طالقانی به حضور بنیادی فر به جای فغانی در مجمع فدراسیون گفت: دوستان باید اطلاعاتشان را کامل‌تر کنند. در اساسنامه نوشته شده داوری که ساکن ایران است باید در مجمع حضور پیدا کند. فغانی داور بزرگ فوتبال ماست اما به خاطر بند اساسنامه در این مجمع حضور نداشت.

بنیادی فر ادامه داد: من به عنوان نفر دوم لیست بین المللی باید در مجمع شرکت می‌کردم. به این دوستان پیشنهاد می‌کنم متن انگلیسی را مطالعه کنند. در اساسنامه خودمان عنوان شده داور باید شرکت کند نه کمک داور. این سومین مجمع بود که شرکت کردم و به نظرم برخی از دوستان باید اطلاعات کامل‌تری را ارائه دهند.

او درباره وضعیت داوری فوتبال ایران بیان کرد: ما نامه نوشتیم و درخواست دادیم کمک داور ویدیویی را وارد فوتبال ایران کنیم. کسانی که مسئول هستند باید کمک کنند تا کمک داور ویدیویی وارد شود. به هر حال همه داوران اشتباه می‌کنند اما وقتی فرصتی به ما داده شود تا بتوانیم اشتباهمان را نگاه کنیم، با وجدان راحت شب می‌رویم و استراحت می‌کنیم.

این داور بین المللی فوتبال درباره کلاس‌های آموزشی VAR اضافه کرد: آقای کامرانی‌فر پیگیر است و من هم در چندین دوره شرکت کردم اما نیاز است که همه داوران در این کلاس‌ها شرکت کنند. ما فرصت‌های خوبی را داریم از دست می‌دهیم و ببینید در مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا حضور نداریم چون مدرک لازم را در اختیار ما نیست. من هم هنوز این مدرک را ندارم و نیاز داریم همه آموزش‌های لازم را ببینیم.

او ادامه داد: من تنها نیستم و از مسئولان خواهش می‌کنم حداقل شرایط را برای داوران ما فراهم کنند تا بچه‌ها بتوانند مدارکشان را بگیرند تا مثل آقای فغانی از اعتبار داوری ایران دفاع کنند.

بنیادی فر درباره مشکلات داوران گفت: ما امروز دریافتی داشتیم اما فقط حق الزحمه داوران لیگ برتر افزایش پیدا کرده است، پس لیگ‌های پایین‌تر چه می‌شود؟ لیگ بانوان و فوتبال ساحلی چه می‌شود؟ حق الزحمه‌ها را دیر می‌گیرند و بسیار هم ناچیز است. خواهش می‌کنم مسئولان این مساله را پیگیری کنند.

او درباره البسه داوران هم بیان کرد: آن البسه را که باید، دریافت نکردیم اما شرایط فدراسیون را درک می‌کنیم چون درگیر برخی مسائل شدند. امیدوارم در آینده مشکلات حل شوند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ