بیمه های کشور بیمارند/ ضرورت یکپارچه سازی سازمانهای بیمه گر

۱۷فروردین۱۳،
ممتاز نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه یکپارچه‌سازی بیمه‌های درمانی زمینه شکوفایی حوزه سلامت را فراهم می‌کند، گفت:‌ مسئولان وزارت بهداشت، باید در جهت اصلاح ساختار سازمانهای بیمه‌گر تلاش کنند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر، شهلا میرگلوی ‌بیات با اعلام اینکه متأسفانه بسیاری از طرحهای حوزه سلامت در سال ۹۱ اجرایی نشده است، گفت: طرح پزشک خانواده، اختصاص ارز برای واردات دارو، قانونهای حوزه پرستاری و سازمان‌ بیمه سلامت ایرانیان از مواردی است که در سال قبل به درستی اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه با توجه به بودجه انقباضی حوزه سلامت در سال ۹۲ امکان اجرای طرحهای مهم این حوزه وجود ندارد، افزود:‌ شاید بتوان با مدیریت و برنامه‌ریزی گوشه‌ای از طرح‌ها را اجرایی کرد، اما نباید به اجرای کامل این طرح‌ها امید داشت.

میرگلوی بیات با تأکید بر اینکه پیشبرد اهداف حوزه سلامت نیازمند اشخاص مدبر و لایق در وزارت بهداشت، تصریح کرد: به طور حتم اول باید جلوی باندبازی و گروه‌گرایی‌ها در این وزارتخانه گرفته و سپس به‌ دنبال تحقق اهداف باشیم.

وی با انتقاد از اجرایی نشدن کامل و واقعی طرح بیمه سلامت ایرانیان از سوی وزارتخانه های بهداشت و تعاون، یادآور شد: اجرای نیمه تمام این طرح نه تنها هیچ فایده‌ای‌ برای کشور ندارد بلکه سبب بروز مشکلات در حوزه سلامت می‌شود.

میرگلو‌ی بیات با تأکید بر اینکه متأسفانه هم‌اکنون تمام بیمه‌های درمانی کشور بیمار می باشند، گفت:‌ شکوفایی حوزه سلامت تنها با کمک بیمه‌های واقعی محقق می‌شود.

وی با اعلام اینکه یکپارچه‌سازی بیمه‌های درمانی زمینه شکوفایی حوزه سلامت را فراهم می‌کند، افزود:‌ مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید در جهت اصلاح ساختار سازمانهای بیمه گر تلاش کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بطور حتم شکوفایی حوزه سلامت نیازمند برنامه ریزی و اختصاص اعتبارات لازم است، تصریح کرد:‌ وزارت بهداشت، باید در سال جاری زمینه تحقق اهداف حوزه سلامت را فراهم کند.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *