تاثیرات لغو تحریم ها بر قیمت خودرو

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

طبق توافقات صورت گرفته، تحریم صنعت خودرو از امروز – ۳۰ دی – لغو می‌شود که باید دید این موضوع چه تاثیری بر قیمت خودروهای داخلی دارد؟

 طبق توافقات صورت گرفته، تحریم صنعت خودرو از امروز – ۳۰ دی – لغو می‌شود که باید دید این موضوع چه تاثیری بر قیمت خودروهای داخلی دارد؟

با رفع تحریم صنعت خودرو روند فعالیت خودروسازان به ویژه در حوزه واردات قطعات و مواد اولیه تسهیل خواهد شد.

در این میان موضوع قیمت خودروهای تولید داخل همچنان از موارد مورد بحث میان کارشناسان، خودروسازان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

یک کارشناس صنعت خودرو دربارهٔ تاثیرات لغو تحریم بر هزینه‌های تولید خودرو در کشور و احتمال کاهش قیمت‌ها می‌گوید: نباید انتظار داشت با لغو تحریم صنعت خودرو قیمت خودروهای تولیدی نیز کاهش یابد.

شهرام آزادی – عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی – با بیان این‌که با وجود لغو تحریم صنعت خودرو، تحریم نقل و انتقال ارز همچنان برقرار است، خاطرنشان می‌کند: لغو تحریم برخی هزینه‌های تولید خودرو را در کشور کاهش می‌دهد اما دیگر هزینه‌های تولید خودرو در کشور همچنان بالاست.

به گفته وی کاهش قیمت خودرو نیازمند بهبود شرایط و کاهش نرخ ارز و مواد اولیه است که البته هنوز دورنمای روشنی از آنها وجود ندارد.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح می‌کند: می‌توان انتظار داشت که پس از بهبود تمام شرایط و با کاهش هزینه‌های تولید خودرو در کشور قیمت این محصول نیز کاهش یابد اما هم اکنون این امکان وجود ندارد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ