تثبیت قیمت لوازم صوتی تصویری مشروط به ثبات نرخ ارز است

۱۴فروردین۱۳،

 

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و موبایل معتقد است با توجه به نوسانات نرخ ارز در سال قبل، ‌برخی لوازم با افزایش قیمت ۵ تا ۱۵ درصدی قیمت مواجه شدند و ثبات قیمتها در سال جاری به ثبات نرخ ارز بستگی دارد.
 
lavazem
 
ابراهیم درستی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت بعضی کالاها همچون تلفن همراه که ارز مبادلاتی به آن تعلق گرفته و ثبت سفارش شده،‌ با عرضه و تقاضا تثبیت می‌شود.
 
وی افزود: همانطور که اکثر کالاهای صوتی تصویری در کشور وارداتی است و شاید حدود دو درصد از این کالاها تولید داخل باشد، باید با تثبیت قیمت دلار سکون قیمت در این بازار نیز ایجاد شود.
 
او تاکید کرد: در سال قبل با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت ثابتی دربازار لوازم صوتی تصویری وجود نداشت.
 
وی با اشاره به این که گوشی تلفن همراه از جمله کالاهای سبد خانوار محسوب می‌شود گفت: بعضی کالاها همچون دوربین و گوشی‌های تلفن همرا ه فانتزی فصلی می باشند و در ایام عید و تابستان فروش بیشتری دارند اما با کم شدن واردات این کالاها،‌ با کمبود فروش مواجه نبودیم.
 
درستی در پاسخ به این که با توجه به کاهش واردات این کالاها ظرفیت انبارهای لوازم صوتی و تصویری تا چه اندازه پاسخگوی متقاضیان است، گفت: گر چه واردات کم شده اما از واردات از سوی تجار و برنامه ریزان ادامه دارد.
 
رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و موبایل با اشاره به وضعیت لوازم صوتی و تصویری در اسفند پارسال نسبت به سال ۹۰ گفت: بازار لوازم صوتی و تصویری همچنان پررونق بود اما بعضی لوازم با افزایش ۵ تا ۱۵ درصدی قیمت مواجه بودند.
 
وی گفت: اگر امسال نرخ ارز با ثبات همراه باشد،‌ آرامش قیمت در بازار لوازم صوتی و تصویری نیزبه وجود می‌آید.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ