تدوین الزامات تولید محتوای الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

مجری شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور خبر داد: تدوین الزامات تولید محتوای الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات الزامات و چارچوب های تولید محتوای الکترونیکی جهت عرضه بر بستر شبکه ملی اطلاعت تدوین و به نهادهای ذی ربط ارایه شد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، امیر حسین محب علی، مجری شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان فناوری اطلاعات ایران به نمایندگی از وزارت ارتباطات به عنوان مرجع اصلی مدیریت توسعه IT در سطح کشور اقدام به تدوین این الزامات و چارچوب ها کرده است.
 
وی افزود: این الزامات در راستای حمایت از استقرار شبکه ملی یادگیری الکترونیکی و نیز حرکت در مسیر استاندارد سازی عرضه محتواهای الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات تدوین و نهایی شده است.
امیر حسن محب علی با بیان این مطلب که تدوین این سند با همکاری اساتید و متخصصان این حوزه نهایی شده ، تصریح کرد: در این سند، پنج گام برای تولید یک محتوای استاندارد جهت عرضه در شبکه ملی اطلاعات تعریف شده است.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز روز افزون جامعه اطلاعاتی به آموزش و استفاده از بستر فناوری اطلاعات به منظور برطرف کردن نیازهای این حوزه، رویکرد اصلی سند مذکور، تولید محتواهای الکترونیکی آموزشی جهت استفاده در شبکه ملی یادگیری است.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و کنترل برنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به گام های تعریف شده در این سند گفت: تجزیه و تحلیل از نظر محتوا و فناورانه، طراحی آموزشی، تولید اجزاء و محتوای یادگیری الکترونیکی، برگزاری دوره یادگیری الکترونیکی و ارزشیابی از جمله گام های تعریف شده اساسی به منظور تهیه یک محتوای الکترونیکی استاندارد محسوب می گردد.
مجری شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور تأکیدی کرد: فایل الکترونیکی مستند "الزامات چارچوب های تولید محتوای الکترونیکی جهت عرضه بر شبکه ملی ارتباطات" از طریق بخش انتشار یافتنات درگاه www.itc.ir به رایگان برای علاقمندان این حوزه قابل دسترس می باشد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *