ترس کودک از بازی سبب دارد

۱۱اردیبهشت،
ممتاز نیوز: پزشکان به والدین در خصوص ترس کودک از بازی با وسایل بازی در پارک ها و یا مکان های تفریحی اخطار می دهند زیرا ممکن است سبب روانی داشته باشد و به تدریج با بزرگ شدن کودک مشکلات بیشتری برای کودک ایجاد شود.
به گزارش ممتاز نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران بعضی از کودکان از بازی با وسایلی که پیچیده است می ترسند، حتی اگر بازی با کامپیوتر باشد در این زمان والدین می توانند در نقش مربی ظاهر شده و پیشنهاد های لازم و راهنمایی های مفید را به کودک بکنند تا او ترس کمتری پیدا کند.

گفتنی است اما ترس کودک از بازی با وسایلی مانند سرسره را باید جدی گرفت، البته در اکثر اوقات این ترس به دلایل اکتسابی رخ می دهد و ترس والدین از بروز مشکل برای کودک و صدمه دیدن او سبب می گردد تا ترس در چهره و رفتار آنها نمایان شود، کودک نیز در سنین کم بسیار تحت تأثیر والدین خود قرار دارد و این سبب می گردد تا او نیز دچار ترس شود.

بررسی ها نشان می دهند در موارد دیگر به غیر از ترس های اکتسابی ترس کودک از بازی با وسایل بازی و یا حتی همسالان می تواند علل مشکلات روانشناسی داشته باشد و در این مواقع والدین به هیچ وجه نباید کودک را تنبیه و یا به اجبار وادار به بازی کنند بلکه می توانند از راهنمایی و مشورت با متخصص روانشناس کودک بهره ببرند تا در آینده کودک دچار مشکلات بیشتر نگردد.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *