تصویب بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایران همزمان با بودجه کشور

۱۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز: وزیر بهداشت اعلام کرد: متأسفانه هنوز جایگاه ماماها در کشور مشخص نشده و آنها بلاتکلیف می باشند این مسئله یکی از عواملی است آمار سزارین را در کشور بالا برده است.

محمدحسن طریقت منفرد در گفت‌وگو با فارس، افزود: یکی از آرزوهای من احیای طب عمومی و مراقبت‌های اولیه است که یکی از ارکان آن ماماها می باشند.

وی گفت: اتفاقی که باید بیفتد این است که جایگاه ماماها مشخص شود و این مسئله با احیای طب عمومی مهیا می‌شود چرا که کارشناسان و تکنسین‌های مامایی در دل طب عمومی قرار دارند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: پزشکی کار تیمی است در حالی که متخصصان زنان ۱۲ ماه سال را نمی‌توانند به تنهایی در خدمت بیماران باشد به همین سبب به جای آنکه بگذاریم نوزادان خودشان به دنیا بیایند ما برای‌شان برنامه می‌گذاریم.

وی افزود: اینکه کار تیمی نداریم آمار سزارین را بالا برده است اما اگر به جایی برسیم که پزشکی به صورت تیمی انجام شده و پوشش شبانه‌روزی شود این وضعیت پیش نمی‌آید.

* تصویب بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایران با بودجه سال ۹۲

وزیر بهداشت در مورد وضعیت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یکی از دلایلی که احیای دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران را در این زمان انجام دادیم بودجه‌ریزی کشور بوده است تا قبل از تصویب بودجه سال ۹۲ تکلیف این دانشگاه نیز مشخص شود.

طریقت منفرد تصریح کرد: احیای این دانشگاه قبل از تصویب بودجه به مجلس این امکان را می‌دهد تا بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایران را تصویب کند.

وی گفت: به نظر می‌رسد مجلس در پی تصویب بودجه مستقل دانشگاه علوم پزشکی ایران است و زمانی که قانون بودجه تصویب شد بودجه دانشگاه نیز به تصویب خواهد رسید.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. محمد رضا گفت:

    باید این دانشگاه دوباره احیا شود.همان طور که در سال ۸۹ بودجه ی این دانشگاه بین تهران و شهید بهشتی تقسیم شد حالا هم باید بودجشو جدا کنند.
    برخی می گویند این اقدام غیر قانونی است…با وجود این که اصلا این طور نیست ولی اگر این طور هم در نظر بگیریم پس ادغام آن هم در سال ۸۹ غیر قانونی بود.
    ای دانشگاه درگیر مساءل سیاسی شده و این یعنی خیانت بزرگ علمی به ملت ایران…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *