تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران باعث تاسف است

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

کد مطلب : ۱۷۳۶۱۵
تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران باعث تاسف است

سخنگوی وزارت امور خارجه:

تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران باعث تاسف است

ممتاز نیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن هر گونه استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشرعلیه کشورهای مستقل گفت: جمهوری اسلامی ایران شکل گیری، تصویب و محتوای چنین قطعنامه‌هایی را از اساس مردود می‌داند.

 

جمعه ۲۸ آذر – ۱۳:۲۵

به گزارش ممتاز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، مرضیه افخم گفت: مایه تاسف است که مکانیزم‌ها و ابزارهای حقوق بشری سازمان ملل از سوی برخی کشورهای غربی که بعضا خود آشکارا از ناقضین حقوق بشر در داخل و خارج مرزهای خود به‌حساب می‌آیند، مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.
وی با بیان این که این قطعنامه با استفاده از منابع مغرض وغیرموثق و به‌طور جانبدارانه تهیه شده است افزود: جمهوری اسلامی ایران به‌صورت مستدل و مستند به ادعاهای مندرج در این قطعنامه پاسخ داده است و اگر بی‌طرفی و دوری از معیار دوگانه مبنای تصمیم بانیان قطعنامه می‌بود ؛ بدون تردید نسبت به ضرورت نداشتن آن وقوف می‌یافتند.
او ادامه داد: در شرایطی که بحران اصلی منطقه جنایات رژیم صهیونیستی و تروریسم و افراط‌گرایی سازمان یافته است، تصویب این قطعنامه، اصرار بر یک سیاست نادرست و از کارافتاده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه سازوکار یو. پی. آر را محل مناسب و جهانشمول برای ارزیابی حقوق بشر دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران با مشارکت سازنده و فعال خود در نشست اخیر یو.پی.آر شورای حقوق بشر سازمان ملل به ارائه دومین گزارش خود پرداخت که طی آن طیف وسیعی از کشورها با شرکت فعالانه در گفت‌وگوها، توصیه‌های خود را نیز مطرح کردند و لازم است این توصیه‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد.
افخم هم‌چنین افزود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم‌سالار دینی است که در کنار تعهدات مذهبی و پایبندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین‌المللی، توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه‌یی و بین‌المللی را مورد اهتمام جدی دارد.

خبرگزاری ایمنا
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ