تعرفه تلفن ثابت ۲۸درصد افزایش یافت

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از افزایش ۱۲ تا ۲۸ درصدی تعرفه مکالمات تلفن ثابت شهری در سال جاری خبر داد.
‘لطف الله سبوحی’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۲۰ فروردین ماه سال بنا بر درخواست شرکت مخابرات ایران، ‌افزایش تعرفه های تلفن ثابت شهری را تصویب و ابلاغ کرد.
وی افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آنها طرح هم‌ کدسازی انجام نشده، به ازای هر ۱۲۰ ثانیه یک پالس تعیین شده است.
سبوحی گفت: همچنین تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آنها طرح هم‌ کدسازی انجام شده است، به صورت یکنواخت در کل استان به ازای هر ۱۰۵ ثانیه یک پالس تعیین می‌شود.
گفتنی است که پیش از این قیمت هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت ۱۹٫۹۶ ریال بود که با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم به ۲۲٫۳۵ ریال رسیده که معادل ۱۲ درصد افزایش است.
قیمت هر دقیقه مکالمه در استانهایی نظیر تهران و البرز که در آنها طرح هم کد سازی اجرا شده از ۱۹٫۹۶ ریال به ۲۵٫۵ ریال رسیده که معادل ۲۸ درصد افزایش است.
معاون سازمان تنظیم مقررات استدلال کمیسیون برای افزایش تعرفه تلفن ثابت جلوگیری از زیاندهی شبکه تلفن ثابت عنوان کرد.
وی گفت: تعرفه تلفن ثابت بین شهری و تعرفه تلفن ثابت به همراه تغییر نکرده و همان قیمت های پیشین است.
یادآور می شود؛ در حالی که تعرفه مکالمه تلفن ثابت از ۲۰ فروردین ماه افزایش یافته است، اما تاکنون که نزدیک ۲ ماه از این تصمیم می گذارد، ‌دستگاههای مربوطه مانند سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت مخابرات ایران هیچگونه اطلاع رسانی در این مورد انجام نداده اند.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ