تعطیلی مدارس برخی شهرهای کشور بدلیل آلودگی هوا / چه خبر از مدارس تهران؟

مدارس برخی شهرهای کشور بدلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.

تعطیلی مدارس برخی شهرهای کشور بدلیل آلودگی هوا / چه خبر از مدارس تهران؟

به گزارش ممتاز نیوز، مدارس ابتدایی برخی شهرهای کشور بدلیل آلودگی هوا تعطیل است.

 مدارس ابتدایی شهرستانهای غربی کرمانشاه، فردا(شنبه) تعطیل است

امیر ظهرابی مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به تداوم شرایط جوی و عبور توده هوای توام با ذرات گرد و غبار از جو استان، بر اساس  تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا، فردا (شنبه، ٢٠ فروردین) مدارس مقاطع پیش دبستانی و دبستان در شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در نوبت صبح تعطیل است.

مهدکودک و پیش‌دبستانی‌های استان البرز تعطیل شد

 استاندار استان البرز اعلام کرد: مدارس استان در مقاطع مهدهای کودک و پیش دبستانی شنبه ۲۰ فروردین به علت آلودگی هوا  تعطیل است

مدارس استان کردستان فردا تعطیل اعلام شد

بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کردستان مبنی بر شکل‌گیری توده گرد و غبار از کشورهای همسایه و اعلام اداره‌کل محیط زیست در خصوص تداوم آلودگی هوا، با دستور استاندار کردستان کلیه مدارس، مهدهای کودک و آموزشگاه های شهرستان های سنندج، دیواندره، کامیاران، بیجار، قروه، سقز و دهگلان در مناطق شهری و روستایی و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز شنبه ۲۰ فروردین ماه تعطیل بوده و آموزش از طریق فضای مجازی و بستر شبکه شاد دنبال و پیگیری می شود.

 تعطیلی مدارس ابتدایی و مهدهای کودک در برخی مناطق خراسان رضوی به دلیل آلودگی هوا

آموزش و پرورش خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای کلیه مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی و مدارس دوره ابتدایی در نواحی هفتگانه مشهد، مناطق احمدآباد، تبادکان و رضویه را به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام کرد. 

در این اطلاعیه آمده است که «مطابق مصوبه کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان و با توجه به آلودگی هوا کلیه مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس دوره ابتدایی در نواحی هفتگانه مشهد و مناطق احمدآباد، تبادکان و رضویه فردا شنبه ٢٠ فروردین ماه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است. 

ضمنا کلاس های آموزشی در این مدارس به شکل غیرحضوری و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود. 

همچنین برگزاری فعالیت‌های ورزشی در مدارس متوسطه اول و دوم در فضاهای روباز ممنوع است».

مدارس تهران تعطیل نیست

استاندار تهران اعلام کرد با توجه به وزش باد و بهبود کیفیت هوا، مدارس و ادارات استان، فردا (شنبه) باز خواهند بود.

منصوری هم‌چنین اعلام کرد: دانش‌آموزان نیز در محیط کلاس حضور داشته باشند و در حیاط مدرسه حضور پیدا نکنند و اگر دانش آموزی از قبل بیماری دارد در کلاس حاضر نشود و خودمراقبتی برای گروه‌های حساس صورت گیرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ