تعیین تکلیف حذف کنکور ۹۳ تا پیش از برگزاری کنکور ۹۲

به گفته رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، نظام سنجش و پذیرش دانشجو هم اکنون در بخش اجرایی کشور در حال بررسی است و تکلیف حذف کنکور در سال ۹۳تا پیش از برگزاری کنکور ۹۲ معلوم می شود.

محمد مهدی زاهدی در گفتگو با مهر، اضافه کرد: نظام سنجش و پذیرش دانشجو برای تمام مقاطع تحصیلی هم اکنون در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

وی گفت: قانون حذف کنکور در سال ۹۳ هم یکی از مباحثی است که در این نظام مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چه خبر خوشی می توان به کنکوریهایی داد که تا دو سال آینده باید خود را برای شرکت در آزمون سراسری آماده کنند، اظهار داشت: فعلاً هیچ خبر خوشی نمی توان داد و باید صبر کرد تا زمانی که این بررسیها به جمع بندی برسد.

زاهدی تاکید کرد: یقیناً تکلیف حذف کنکور سال ۹۳ را تا پیش از برگزاری کنکور ۹۲ مشخص می کنیم تا داوطلبان تکلیفشان برای نحوه پذیرش در دانشگاهها مشخص شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حذف ماهیت کنکور، اظهار داشت: بحث حذف کنکور نیست و بخشهای رقابتی کنکور به ویژه برای رشته ها و صندلیهای پرمتقاضی حذف نمی شود.


ممتازنیوز/momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. نازنین گفت:

    سلام میخواستم بپرسم این قانون که میگن معدل بالای ۱۸ فقط میتونن پزشکی بخوننددرسته؟ اخه من نمره نهایی شدم۱۷٫۶۰ لطفا ما داوطلبارو مطلع کنید

  2. جمال گفت:

    کنکور نباید حذف بشه لطفا نزارید کنکور حذف بشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ