تغییر ارز دارو تصمیم اشتباه و خطرناکی برای حوزه سلامت است/ وعده ۲۲۰۰ میلیارد یارانه دارو به سرنوشت اعتبار ۶ هزار‌میلیاردی دچار نشود

۱۱اردیبهشت،
ممتاز نیوز: عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اختصاص یارانه ۲۲۰۰ میلیاردی بخش دارو از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و دولت، گفت: امیدوارم این وعده مسئولان حوزه سلامت به وعده‌های دیگرشان مانند اعتبار ۶ هزار میلیاردی که محقق نشد، نپیوندد.

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی به‌علت افزایش قیمت بیشتر داروهای تولید داخل و وارداتی، گفت: وضعیت کنونی حوزه سلامت نتیجه سیاست‌های اشتباه مسئولان این وزارتخانه در چند سال قبل به‌ویژه در چند ماه اخیر بوده است.

نماینده مردم کردکوی، بندر گز و بدر ترکمن در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه تغییر ارز دارو از مرجع به مبادله‌ای تصمیم اشتباه و خطرناکی برای حوزه سلامت است، افزود: به‌طور حتم اجرای سیاست‌های نادرست، زمینه بحرانی‌تر شدن نظام بهداشت و درمان را فراهم می‌کند.

وی با یادآوری اظهارات اخیر مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی مبنی‌بر استفاده دوباره از ارز مرجع برای واردات دارو تا زمان مقرر، تصریح کرد: از اول هم مشخص بود که تصمیمات اخیر مسئولان این وزارتخانه نه تنها هیچ فایده ای برای نظام سلامت ندارد، بلکه سبب آشفته‌تر شدن این حوزه می‌شود.

نظری‌مهر ادامه داد: از طرف دیگر مسئولان وزارتخانه گفته‌اند که در مؤعد مقرر طرح تبدیل ارز دارو از مرجع به مبادله‌ای را اجرا می‌کنند که به‌طور حتم این موضوع سبب نگرانی مداوم و پایان‌ناپذیر بیماران، فروشندگان و حتی واردکنندگان محصولات دارویی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تدوین سیاست‌هایش اول باید منافع مردم را در نظر بگیرد،  گفت: هم‌اکنون مردم در حوزه درمان و توزیع دارو با مشکلات بسیاری می باشند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اختصاص یارانه ۲۲۰۰ میلیارد بخش دارو از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و دولت، گفت: امیدوارم این وعده مسئولان حوزه سلامت به وعده‌های دیگرشان مانند اعتبار ۶ هزار میلیاردی که محقق نشد، نپیوندد، از این رو نمایندگان باید در لایحه بودجه برای اختصاص این اعتبار ضمانت اجرای مناسبی تعیین کنند.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ