تلفن همراه به ابزار جاسوسی بدل می‌شود

مهر- کارشناسان ارتش آمریکا نرم افزار جدیدی برای تلفن های هوشمند ارائه کرده اند که می تواند دوربین تلفن همراه را به یک ابزار جاسوسی برای جرایم سایبری تبدیل کند.

این دوربین می تواند به طور مخفیانه از خانه، دسته چک و دیگر اطلاعات خصوصی فرد تصویربرداری کرده و به نیروهای امنیتی بدهد.

این نرم افزار حتی می تواند یک مدل سه بعدی از خانه فرد تهیه کند که از آن هکرها می توانند اتاق های او را بازرسی کرده و به طور بالقوه ای اطلاعات را درباره مسایل ارزشمند در خانه و یادداشت های تقویمی جمع آوری کرده و همچنین از فرد جاسوسی کند.

این کاربرد که PlaiceRaider نام دارد توسط کارشناسان مرکز جنگ سطحی نیروی دریایی ارتش آمریکا در ایالت ایندیانا ساخته شده است تا چگونگی فعالیت مجرمان سایبری در آینده را نشان دهد.

مبتکران این کاربرد، زمانی که این گوشی تلفن هوشمند را در اختیار داوطلبان قرار دادند توانستند رقم های دسته چک آنها را بخوانند.

تا زمانی که این نرم افزار بر روی تلفن کاربر نصب باشد و تلفن شرایط را مناسب بداند می تواند تصاویر را از طریق تلفن ارسال کند. از آن سو نرم افزار دیگری می تواند نقشه هایی را از اتاق مشاهده شده تهیه و فضا اتاق را بازسازی کند.

این گروه از پژوهشگران این تلفن های دارای نرم افزار جدید را به ۲۰ نفر دادند که از وجود این کاربرد خبر نداشتند و از آنها خواستند به طور عادی و معمولی در محیط کار از آن استفاده کنند.

آنها می گویند توانستند به اطلاعات مهمی از تمامی این ۲۰ کاربر دست پیدا کنند و تهیه تصویر سه بعدی دزدی اطلاعات را بسیار آسان تر کرده است.

محققان می گویند این کاربرد بر روی هر تلفن هوشمندی که سیستم عامل اندروئید ۲٫۳ داشته باشد قابل استفاده است.

PlaceRaider از طریق استفاده از دوربین تلفن و دیگر حسگرها، می تواند مدل های سه بعدی از محیط های بسته تهیه می کند.
IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *