تماشای زیاد تلویزیون سلامت کودکان را تهدید می کند

ممتاز نیوز : استفاده بی رویه در تماشای تلویزیون، بازیهای رایانه و تلفن همراه، تحرک را از کودکان می گیرد و تماشای تلویزیون و کار با رایانه رابطه مستقیمی با عادات غذایی در کودکان دارد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس با اشاره به ترویج  نادرست استفاده از بازیهای رایانه ای و تماشای بیش از حد تلویزیون در کودکان گفت: تماشای بیش از حد استاندارد تلویزیون بیماری همچون یبوست را در کودکان درپی خواهد داشت و باید استاندارد دیدن تلویزیون که زیر ۲ ساعت در ۲۴ ساعت در شبانه روزمی باشد توسط والدین رعایت شود.

دکتر فرهاد قهرمانی افزود: بچه هایی که در زمان های طولانی به تماشای تلویزیون می نشینند، بیشتر احتمال دارد که فعالیت بدنی کمی داشته باشند و هنگام تماشای تلویزیون از تنقلات استفاده کنند که تاثیر به سزایی در اختلالات رشدی آنها خواهد داشت.

فوق تخصص گوارش و رشد کودکان مرکز آموزشی درمانی کودکان بندرعباس با تاکید بر این نکته که ساعات تماشای تلویزیون را محدود کنید و درهنگام صرف غذا تلویزیون را خاموش کنید، گفت: بهتر است برای تشویق کودکان به انجام کاری دیگر، در اتاقشان تعدادی کتاب، مجلات مخصوص بچه ها و جورچین ها را  بگذارید.

این عضو هیئت علمی با هشدار به تماشای بیش از حد تلویزیون در دروان کودکی خاطر نشان کرد: تماشای بیش از حد تلویزیون می تواند منجر به گرفتن نمرات ضعیف در مدرسه، بی خوابی، مشکلات رفتاری، چاقی و رفتارهای مخاطره آمیز نیز بشود.

منبع: ممتاز نیوز

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.