تگرگ تبریز را سفید پوش کرد‌

فارس : بارش شدید تگرگ شامگاه امروز برخی از نواحی تبریز را سفیدپوش کرد.

بارش شدید باران همراه با تگرگ در بیست و هشتمین روز بهار موجب آبگرفتگی معابر در تبریز و مشکلاتی برای مردم این شهر شد.

تبریز امروز  یک روز گرمی را سپری کرد، این در حالی است که شامگاه امروز ابر سیاهی آسمان تبریز را فرا گرفت و دقایقی بعد  بارش شدید باران همراه با تگرگ و  باد آغاز شد.

بارش باران‌  و تگرگ که غافلگیری شهروندان تبریزی را به همراه داشت، موجب راه افتادن سیل و  آبگرفتگی برخی از معابر و خیابان‌های این شهر شد و برای ساعاتی تردد عابران پیاده و خودروها در سطح شهر را مختل کرد.

معابر تبریز بر اثر شدت جریان آب، مملو زباله شده و چهره نازیبایی به‌ خود گرفته است.

برپایه این گزارش، رعد و برق‌ بسیار نورانی و پرصدا نیز موجب وحشت مردم به ویژه کودکان شد و در اغلب خیابان‌ها، رانندگان خودروها ترجیح دادند تا آرام‌تر شدن بارش‌ و قطع رعد و برق، توقف کنند.

این بارش و آبگرفتگی موجب ترافیک سنگین، اختلال در تردد خودروها و عابران در نقاط مختلف شهر شد و خساراتی به برخی مغازه‌ها و تاسیسات شهری به بار آورد.

گفته می‌شود، آب در بسیاری از نواحی منطقه راه‌‌آهن  و  و میدان جهاد  وارد منازل و مغازه‌های مردم شده و آنان را با مشکلات غافلگیر کننده روبه رو کرده است.

بارش تگرگ در منطقه راه‌‌آهن تبریز به قدری شدید بود که با وجود گذشت ساعاتی از بارش تگرگ  همچنان بعضی از نقاط تبریز در مناطق راه‌آهن،  میدان جهاد،  جاده سنتو و … همچنان سفید پوش از تگرگ است.

گزارش خبرنگاران فارس حاکی است، ارتفاع تگرگ در برخی نقاط تبریز  نزدیک ۱۰ سانتی متر گزارش شده است.

گزارش فارس حاکی است، مردم در چنین مواردی انتقادات شدیدی نسبت به شهرداری و سیستم نظافت کلی شهر وارد می‌کنند و بخش عمده‌ای از آب گرفتگی در خیابان های سطح شهر تبریز را ناشی از عدم وجود مدیریت‌های تخصصی در شهرداری در طول چند سال گذشته تا به امروز می‌دانند.

بارش شدید باران و تگرگ  امروز از سوی دیگر غافلگیری مسئولان شهری تبریز را نشان می دهد و مسئولان باید به دور از شعار و تبلیغات در برابر حوادث غیرمترقبه چاره‌ای اساسی اندیشده و فکری به حال شهر در این شرایط کنند.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ