ثبت دوره شبانه در دفترچه آزمون دکتری، اشتباه سازمان سنجش بوده است

۳۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

11-639.jpg

رییس دانشگاه علامه طباطبایی در پاسخ به اعتراض بعضی از پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری این دانشگاه نسبت به تغییر دوره از شبانه به نیمه‌حضوری، گفت: این موضوع اشتباه سازمان سنجش بوده است، چرا که دانشگاه علامه در سال قبل دانشجوی شبانه پذیرش نکرده است.

سید صدرالدین شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: ثبت دوره شبانه در دفترچه آزمون دکتری اشتباه سازمان سنجش بوده و منظور ما از نوبت دوم، پذیرش در پردیس خودگردان دانشگاه بوده است.

وی با بیان اینکه دوره شبانه با پردیس خودگردان هیچ تفاوتی ندارد، اظهارکرد: ما در دانشگاه علامه تنها یک نوع مدرک صادر می‌کنیم و هیچگونه لفظ «پردیس خودگردان» یا «شبانه» در مدرک تحلیلی صادره وجود ندارد.

وی افزود: تنها تفاوت بین دوره‌های روزانه و دیگر دوره‌هاست که در مدرک ذکر می‌شود که دانشجو تعهد خدمت دارد یا ندارد. دانشجویانی که شهریه پرداخت می‌کنند، تعهد خدمت ندارند.

وی با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین دانشجوی پردیس و شبانه وجود ندارد، تصریح کرد: ما دانشجویان پردیس‌مان را نیز از طریق آزمون نیمه متمرکز می‌پذیریم.

شریعتی دربارهٔ عدم پرداخت وام به این دسته دانشجویان نیز، گفت: در زمینه پرداخت وام ما هیچ مشکلی نداریم و اسامی این دانشجویان را به صندوق رفاه دانشجویان ارسال کرده‌آیم، اما از سوی صندوق رفاه وامی به این دانشجویان تعلق نگرفته است.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی دربارهٔ ادعای بعضی از این دانشجویان مبنی بر اینکه این دانشگاه در پردیس خود به صورت تلفنی و سفارشی دانشجوی دکتری پذیرش کرده است، اظهارکرد: چنین چیزی وجود ندارد. بر اساس قانون ما می‌توانیم ظرفیت لغو شده از سوی دانشجویان تکمیل ظرفیت را در صورت رسیدن تعداد داوطلبان به ۲۰ نفر از طریق آزمون اختصاصی و در غیر این صورت با انجام مصاحبه دانشجو بپذیریم که این دانشجویان که دو تا سه نفر بوده اند نیز از طریق مصاحبه پذیرفته شده‌اند.

به گزارش ایسنا، جمعی از دانشجویان دکتری پذیرفته شده در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال در دانشگاه علامه در اعتراض به تغییر پذیرش آنها از شبانه به پردیس خودگردان در مقایل وزارت علوم تجمع کردند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ