ثبت سفارش‌های فردی واردات خودرو ابطال شد

۱۹فروردین۱۳،

یک واردکننده خودرو از ابطال ثبت سفارش‌های صادر شده برای واردات خودرو توسط اشخاص، نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو و شرکت‌های بازرگانی کوچک خبر داد.

مصطفی ممقانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: براساس بخشنامه تازه ابلاغی به گمرک، تمام ثبت سفارش‌های براتی صادر شده برای واردات خودرو که مدت اعتبار آن‌ها هنوز به پایان نرسیده، باطل اعلام شده است.

وی با بیان اینکه مدت زمان اعتبار ثبت سفارش‌های صورت گرفته برای واردات خودرو سه ماه است، خاطرنشان کرد:‌ در حالی که واردکننده نسبت به اخذ برات بانکی یا گشایش ال.‌سی خارجی در بانک اقدام کند مدت زمان اعتبار ثبت سفارش به یک سال افزایش خواهد یافت.

این واردکننده خودرو ادامه داد: البته بیشتر شرکت‌های بزرگ و نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی ثبت سفارش واردات خودرو را به صورت گشایش ال.سی انجام می‌دهند که این موارد شامل ابطال نشده است.

وی افزود: ثبت سفارش واردات خودرو به صورت برات بانکی بیشتر از سوی واردکنندگان شخصی، شرکت‌های بازرگانی کوچک و بعضی نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو صورت می‌گیرد.

ممقانی با بیان اینکه سبب ابطال ثبت سفارش‌های براتی مشخص نشده است، تصریح کرد: بعضی از واردکنندگان هم‌اکنون با استفاده از این ثبت سفارش‌ها در حال حمل خودروی خود به ایران بوده و با بخشنامه تازه برای ترخیص این خودروها از گمرک دچار مشکل خواهند شد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *