ثبت نام مرحله دوم آزمون سراسری ۹۳

گردآوری توسط گروه آموزش ممتازنیوز

  خبرگزاری آریا-داوطلبانی که توانسته‌اند درآزمون سراسری سال ،همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد و پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی ثبت‌نام کنند از امروز می توانند از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند

 به گزارش خبرگزاری آریا،مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز مرحله دوم ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۳  از امروز (سوم اسفند ماه) خبر داد.
توکلی گفت: داوطلبانی که توانسته‌اند در آزمون سراسری سال   و  همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی ثبت‌نام کنند از امروز می توانند از طریق سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند .
وی با بیان اینکه مرحله دوم ثبت نام از داوطلبان این آزمون که تاکنون ثبت نام نکرده اند از امروز از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می شود، اظهار کرد: ثبت نام از داوطلبان تا روز سه شنبه ششم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.  
مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبانی که قبلا در آزمون ثبت نام کرده اند، می توانند برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی، خود از امروز تا سه شنبه (ششم اسفند ماه) با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به اصلاح موارد مورد نیاز اقدام کنند.  
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبان باید با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش و تهیه کارت اعتباری یا کارت‌های اعتباری برای ثبت نام اقدام کنند. توکلی افزود: داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام و ارسال عکس ، دریافت اطلاعات خود را ملاحظه و از آن پرینت بگیرند.
دکتر حسین توکلی با اشاره به ثبت نام ۸۹۷ هزار و ۵۰۸ نفر در مرحله اول ثبت نام کنکور ۹۳ در آذر ماه، گفت: از این تعداد ۵۴۱ هزار و ۹۰۴ نفر معادل ۳۸٫۶۰ درصد داوطلبان زن و ۳۵۵ هزار و ۶۰۴ نفر معادل ۶۲٫۳۹ درصد مرد می باشند.  
توکلی دربارهٔ زمان توزیع کارت شرکت آزمون داوطلبان، گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۳ در روز یکشنبه (اول تیر ماه ۹۳) بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و این آزمون در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه (پنجم و ششم تیرماه) و همچنین صبح شنبه (هفتم تیرماه) برگزار خواهد شد.  
وی با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۳ به صورت کارنامه در هفته دوم مرداد ماه سال آینده، اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی از سایت سازمان سنجش در هفته سوم مرداد ماه نسبت به انتخاب کد رشته محل های خود از گروه آزمایشی مجاز، اقدام و آنها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.  
مشاور عالی سازمان سنجش دربارهٔ اعلام نتایج نهایی این آزمون، تاکید کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های متمرکز در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود و کارنامه نهایی همه انتخاب رشته کنندگان در نیمه اول مهرماه روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.  
توکلی افزود: فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز آزمون سراسری سال ۹۳ نیز در نیمه اول مهرماه ۹۳ اعلام شده و فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی این رشته ها اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه سال آینده منتشر خواهد شد.


خبرگزاری ممتاز به نقل از آریا
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ