جذب هیات علمی دانشگاه آزاد تنها از طریق فراخوان

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد تنها از طریق فراخوان

 معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد که جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه تنها از طریق فراخوان و بر اساس مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می پذیرد.

به گزارش ایرنا براساس اعلام روز شنبه دانشگاه آزاد اسلامی، ˈحسین بلندیˈ اظهار داشت: هیچکسی بدون عبور از فیلترها و دستورالعمل های شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند وارد دانشگاه آزاد اسلامی شود.

وی از جذب و بورس ۴۸۰ مربی در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: اولویت با افرادی است که کارنامه فرهنگی درخشان تری داشته باشند.

بلندی با بیان اینکه نباید در دانشگاه آزاد تصمیم ها از بالا به پایین صورت گیرد، گفت: ایجاد هیات امنای استانی و تصویب آن در هیات امنای مرکزی بر این مبنا استوار است.

وی خاطرنشان کرد: از امروز تصمیمات در هر استانی توسط افرادی گرفته می شود که استان را می شناسند، در آنجا حضور و مسوولیت دارند و از نظرات آنها در تصمیم گیری های دانشگاه برای پاسخگویی به نیاز بازار کار استفاده می شود تا علاوه بر ورود به فناوریهای روز و تکنولوژی، بستر آموزشی را برای همه مهیا کنیم.

بلندی از تدوین طرح جامع آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پیشانی فعالیت حوزه معاونت آموزشی یاد کرد و اظهار داشت: این طرح درراستای تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه توسعه آموزش عالی باید هدفمند باشد اجرا می شود تا بر اساس نیاز آموزشی هر شهر و استان تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی رشته های تحصیلی موجود را قدیمی دانست و اذعان داشت: تدوین رشته های جدید از برنامه های آتی است.

بلندی به اجرای طرح دانش افزایی برای همه اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت:‌واحدهای دانشگاه آزاد باید برای گروه معارف هیات علمی داشته باشند و بکارگیری استاد معارف بدون مجوز دفتر نهاد مقام معظم رهبری ممنوع است.

وی خاطر نشان کرد:‌ شورای عالی نظارت متشکل از چهار کمیته آموزشی، دانشجویی، فرهنگی و پژوهشی به تصویب رسیده است که با تعیین شاخصها دانشگاه را برای ورود به عرصه‌های بین‌المللی و ارزشیابی فعال می‌کند.


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ