جزئیات حمله اشخاص مسلح به پاسگاه پلیس سراوان

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

۱۷مأمور هنگ مرزی شهید و ۷ تن مجروح شدند.

نماینده مردم سراوان در مجلس در تشریح ابعاد اتفاق روز قبل این شهرستان گفت: در جریان این اتفاق، ۱۷ مامور هنگ مرزی شهید و ۷ تن دیگر مجروح شدند. هدایت‌الله میرمرادزهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمله اشخاص مسلح به منطقه‌ای در سراوان اظهار داشت: غروب روز قبل اشرار و ضدانقلاب به نیروهای مرزبانی و هنگ مرزی در حوالی پاسگاه ۱۶۷ گزبستان حمله می‌کنند و تعداد ۱۷نفر از ماموران را به شهادت رسانده و ۷ نفر را مجروح کرده و از منطقه متواری می‌شوند.
وی در این باره افزود: پس از وقوع این اتفاق، مجروحان به بیمارستان سراوان منتقل شدند. 

نماینده مردم سراوان در مجلس با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که این اشرار از چه گروهکی بوده‌اند، گفت: اطلاعات دقیقی هنوز از این اتفاق در دست نیست و هنوز هیچ گروهکی مسئولیت این اتفاق را برعهده نگرفته است.

میرمرادزهی با اشاره به خبرها منتشره مبنی بر اینکه تعدادی از ماموران هنگ مرزبانی توسط این اشخاص مسلح گروگان گرفته‌ شده‌اند، نیز تأکید کرد: با توجه به اینکه منطقه‌ای که در آن عملیات انجام شده، صعب‌العبور است، هنوز اطلاعات دقیقی و قطعی دربارهٔ گروگان گرفته‌شدن یا نشدن ماموران هنگ مرزی، در دست نیست.

هدایت‌الله میرمرادزهی نماینده مردم سراوان ساعتی بعد با بیان اینکه ۳ مامور مرزبانی که مفقود شده و از آنها به عنوان گروگان اشخاص مسلح نام برده می‌شد، صبح امروز سالم پیدا شدند، گفت: پیش از این، ۳ تن از ماموران پاسگاه ۱۶۷ گزبستان مفقود شده بودند، لذا ما آنها را جزو شهدا محسوب می‌کردیم اما چون این ۳ نفر پیدا شدند، تعداد شهدای این اتفاق تروریستی به ۱۴ تن تقلیل یافت.
وی در خصوص وضعیت مجروحان این اتفاق تصریح کرد: جراحت ۶ تن از مجروحان این اتفاق نیز سطحی است و فقط یک نفر از این مجروحان در اتاق عمل بوده و تحت مداوا قرار دارد. نماینده مردم سراوان خاطرنشان کرد: فرماندار سراوان اعلام کرده که گروهک تروریستی جیش العدل مسئول این اتفاق تروریستی بوده اما تا این لحظه، این خبر تایید نشده‌ است.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ