جزییات سناریوهای اصلاح سهمیه سوخت

 جزییات سناریوهای اصلاح سهمیه سوخت

ممتازنیوز: رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور برخی جزییات سه سناریوی پیشنهادی این ستاد برای اصلاح سهمیه بنزین و گازوئیل را تشریح کرد.

به گزارش ممتازنیوز: در صورتی که یکی از این سه سناریوی اصلاح سهمیه‌بندی سوخت اجرا شود، حجم کل سوخت یارانه‌ای کاهش خواهد یافت.
رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور در مورد این‌که سهمیه سوخت کدام یک از وسائل نقلیه در این سناریو‌ها اصلاح خواهد شد، گفت: در این سه سناریو اصلاح سهمیه‌ی بنزین موتورسیکلت‌های توقیف شده و یا فاقد پلاک ملی، خودروهایی که بیش از دوماه در پارکینگ توقیف شده‌اند، وانت‌بارهایی که در طرح ساماندهی شرکت نکرده‌اند، خودروهایی که از کاربری آژانس‌ها خارج شده‌اند .
وی در پاسخ به این سوال که سال گذشته اعلام شد اصلاح سهمیه‌ی سوخت این موارد انجام شده است، توضیح داد: درست است اما این اصلاحات به طور کامل انجام نشد. به‌طور مثال در مورد وانت‌هایی که در طرح ساماندهی شرکت نکرده‌اند تنها ۲۵ درصد از سهمیه سوخت آنها حذف شد، اما در صورت تصویب یکی از این سناریو‌ها سهمیه‌ی این وانت‌بارها تبدیل به سهمیه عادی می‌شود.
رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور در پاسخ به این سوال که آیا در این سه سناریو سهمیه‌ خودروهای شخصی هم اصلاح می‌شود یا خیر، خاطر نشان کرد: در این سه سناریو اصلاح سهمیه سوخت خودروهای شخصی نیز دیده شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ