جشنواره کودک از جشنواره فیلم فجر مهمتر است

علی شاه حاتمی:

سینماپرس- گروه سینما/ علی شاه‌حاتمی گفت: به نظر من اهمیت جشنواره فیلم کودک از جشنواره فجر هم بیشتر است؛ اما اهمیتی که به فجر داده می‌شود نسبت به رویداد فیلم کودک قابل مقایسه نیست.

به گزارش سینماپرس به نقل از ستاد خبری جشنواره کودک، علی شاه حاتمی کارگردان سینما و تلویزیون گفت: پیشنهاد من این است که جشنواره فیلم کودک دبیر دائمی و زمان و مکان مشخص داشته باشد.

وی در همین راستا ادامه داد: همان‌طور که عرض کردم، یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این جشنواره – با این قدمت – باید مورد نظر قرار گیرد، مشخص کردن زمانی‌ دقیق برای برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه زمانمند‌کردن جشنواره باعث می‌شود حرف‌ها و حاشیه‌ها برای برگزاری یا عدم برگزاری آن کم شود، افزود: امسال بحث‌هایی در خصوص برگزار شدن یا نشدن این جشنواره مطرح بود، در صورتی که یکی از مهم‌ترین و بین‌المللی‌ترین جشنواره‌های ایران که کارگردان‌های کشورهای دیگر هم از آن استقبال می‌کنند و حاضرند فیلم‌های شان را در آن شرکت دهند، همین جشنواره کودک است.

این کارگردان داشتن دبیر دائمی را هم برای جشنواره کودک از ملزومات آن دانست و ادامه داد: تمام افتخارات ما در عرصه سینمای ایران در جهان، مدیون ژانر سینمای کودک است. باید برای این جشنواره و این سینما، وقت و انرژی صرف کرد و ضعف‌های آن را نادیده نگرفت. بخش عظیمی از آحاد ملت ما را جوانان تشکیل می‌دهند، شکل‌گیری هویت ملی همین جوان‌ها در بخش‌هایی توسط سینما و فیلم‌های کودک بوده است، این نشان از اهمیت سینمای کودک در فرهنگ است.

این کارگردان تصریح کرد: باید به این جشنواره نگاه جدی‌تری شود، جشنواره فیلم کودک همچون درختی است که در زمین حاصلخیزی چون ایران کاشته شده است؛بنابراین باید مراقب آن بود و به ریشه‌های آن توجه زیادی کرد.
شاه حاتمی در پایان خاطر نشان کرد: خیلی از جشنواره‌های مربوط به کودکان و نوجوانان دنیا، زمانی که برگزار می‌شود از اینکه فیلمی از ایران در آن‌ حضور نداشته باشد اظهار ناراحتی می‌کند، بنابراین، جشنواره‌ای که در ایران با این موضوع برگزار می‌شود باید سازماندهی دقیقی و نظم خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/ف/ن.ف

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر ۳۶۶۰۴


خبرگزاری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ