جلبلک، کلسترول و چربی خون را کاهش می‌دهد

نام این ترکیب “ProAlgaZyme” است و محققان بر اساس آزمایش های خود روی گروهی از حیوانات آزمایشگاهی گفتند که مصرف روزانه آن در بالابردن سطح کلسترول خوب بدن “HDL” موفق عمل می‌کند.

فارس: محققان آمریکایی کشف کردند که یکی از ترکیبات استخراج شده از جلبک‌ها می‌تواند باعث کاهش سطح کلسترول و چربی‌ها در بدن شود.

به گزارش “Journal of Nutrition and Dietary Supplements”، محققان دانشگاه وایت استیت آمریکا در تازه ترین تحقیقات خود کشف کردند که یکی از ترکیبات استخراج شده از جلبک ها قادر به کاهش سطح کلسترول و چربی‌های رسوب کرده در رگها و از بردن آنها و در نتیجه کاهش احتمال ابتلا به بیماریهای مختلف قلبی شود.

نام این ترکیب  “ProAlgaZyme” است و محققان بر اساس آزمایش های خود روی گروهی از حیوانات آزمایشگاهی گفتند که مصرف روزانه آن در بالابردن سطح کلسترول خوب بدن “HDL” موفق عمل می‌کند.

محققان گفتند که سطح بالای کلسترول خوب در خون خطر ابتلا به بیماریهای مختلف قلبی را کاهش می‌دهد و این ترکیب می ‌واند تعدادی از ژن ها و پروتئین های مهم نظیر ApoA1 و “ABCA1” و “SRB1” را فعال و پروتئین “”CETPرا مهار کند که این امر در نهایت باعث افزایش قابل ملاحظه سطح کسترول خوب در خون و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی می شود.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ