جهش طلا

۰۵م آذر ،

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اعتدال – قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات شب قبل بازار های جهانی شاهد جهش ۲۲ دلار و ۲۰ سنتی بود.
هر اونس طلا در پایان معاملات هفته کاری قبل بازارهای جهانی به ۱۷۵۱ دلار و ۹۰ سنت رسید نرخی در طول ۴۰ روز قبل بی سابقه است.
 
رشد قیمت طلا پس از آن صورت گرفت که نشست روز قبل سران اتحادیه اروپا برای تعیین بودجه این اتحادیه که بخش مهمی از آن به کمک به کشورهای بحران زده این منطقه اختصاص دارد، بی نتیجه پایان یافت.
 
در همین حال کمیسیون اروپا در تازه ترین گزارش خود از کاهش چشمگیر شاخص اعتماد مصرف کننده در منطقه یورو در ماه نوامبر خبر داد.
 
کاهش شاخص اعتماد مصرف کننده در منطقه یورو نشانه دیگری از ادامه وضعیت بحران مالی و اقتصادی در کشورهای اروپایی است. بر این اساس بار دیگر تقاضای خرید طلا برای مقابله با آثار رکورد اقتصادی حاکم بر اروپا تشدید شد.
 
بر اساس گزارش کمیسیون اروپا، اقتصاد منطقه یورو در سه ماه سوم ۲۰۱۲ میلادی بار دیگر با رکود روبرو شده است. میزان تولیدات صنعتی منطقه یورو نیز در سه ماه سوم امسال به پایین ترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است.
 
شاخص اعتماد مصرف کننده در منطقه یورو طی ماه نوامبر به منفی ۲۶٫۹ واحد رسیده است. این رقم در ماه اکتبر نیز به منفی ۲۵٫۷ واحد رسیده بود.
 
هزینه های مصرفی بیش از ۵۰ درصد اقتصاد منطقه یورو را تشکیل می دهد و بحران مالی و بدهی و اتخاذ سیاستهای ریاضتی از سوی کشورهای منطقه یورو تاثیر منفی بسیاری بر هزینه های مصرفی داشته است.
 
با گذشت بیش از سه سال از آغاز بحران مالی و بدهی در منطقه یورو رهبران اروپایی هنوز نتوانسته اند به راهکار جامع و روشنی برای پایان دادن به این بحران دست یابند.
 
به گزارش شاخص آنلاین ، منطقه یورو با بحران بدهی کسری بودجه و افزایش نرخ بیکاری روبرو است . اجرای سیاستهای ریاضتی نیز سبب کاهش شدید رشد اقتصادی منطقه یورو شده است.


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ