حذف مناطق طرح ترافیک ممکن نیست

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 حذف مناطق طرح ترافیک ممکن نیست

حذف مناطق طرح ترافیک ممکن نیست

ممتازنیوز: سخنگوی شورای شهر تهران گفت: برای جایگزینی خودروهای فرسوده و از رده خارج شدن این خودروها مسئولان دولت ملزم به پرداخت وام هستند. تا زمانی که منابع مالی لازم برای پرداخت وام از سوی دولت به صاحبان خودروهای فرسوده از سوی دولت تامین نشود نمی توانیم شاهد از رده خارج شدن این خودروها باشیم.

به گزارش ممتازنیوز، وی افزود: تعداد کثیری از صاحبان خودروهای فرسوده با این خودروها کسب درآمد می کنند و نمی توان به یکباره و با طرحی غیر کارشناسی دارندگان این خودروها را در شرایط دشوار قرار داد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تصویب دو فوریت طرح الزام صاحبان خودروها به داشتن معاینه فنی معتبر برای اخذ طرح ترافیک روزانه، هفتگی و سالانه خاطرنشان ساخت: هر روز شاهد هستیم که حدود ۱۵ هزار خودرو با خرید طرح های روزانه در محدوده طرح ترافیک حاضر می شوند و این خودروها بیشترین آلودگی را برای پایتخت به همراه دارند.
وی ادامه داد: تعداد کثیری از خودروهایی که راهی محدوده طرح ترافیک می شوند معاینه فنی معتبر ندارند و این طرح می تواند در کاهش آلودگی هوای تهران تاثیر گذار باشد.
تقی پور با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون کاهش مناطق طرح ترافیک اظهارداشت: در حال حاضر این امکان به هیچ وجه ممکن نیست چرا که با کاهش این مناطق شاهد افزایش مشکلات شهر تهران خواهیم شد.
سخنگوی شورای شهر تهران با ناکافی دانستن میزان پارکینگ های عمومی در شهر تهران گفت: بخش اعظمی از ترافیک تهران مرتبط با خودروهایی است که در خیابان ها خودروهای خود را پارک می کنند و نیاز است در سراسر پایتخت پارکینگ های طبقاتی بیشتری احداث شود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *