حراج عکس‌های نمایشگاه سفره‌های افطار به نفع زلزله‌زدگان آذربایجان

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه آثار منتخب چهار دوره مسابقات عکاسی از سفره‌های افطاری که از تاریخ ۱۵ مردادماه تا پایان ماه مبارک رمضان، در گالری شماره ۲ خانه عکاسان برپا شده بود، تا چهارشنبه مورخ ۱ شهریور ماه تمدید شده و مجموعه آثار این نمایشگاه، به نفع زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به حراج گذارده می‌شود.

محمدصالح حجت‌الاسلامی دبیر این مسابقات گفت: با هدف اینکه همگان بدانند هنرمندانی که با زحمت بسیار آثاری را خلق می‌کنند اما همیشه وفادار و خدمتگزار جامعه بشری بوده و نگاهی متعالی دارند و از سویی دیگر به‌رغم اینکه موضوع این عکس‌ها سفره‌های آیینی ماست اما هدف آن توجه به فرهنگ غنی و انسان دوستانه ایرانی اسلامی ماست؛ این دبیرخانه برای اولین‌بار مجموعه آثار اولین نمایشگاه تخصصی سفره های ایرانی اسلامی را در سال ۱۳۸۹ به نفع سیل زدگان پاکستان به حراج گذاشت. دومین حراج عکس‌های سفره های افطار نیز، همزمان با برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن در سال ۱۳۹۰ به نفع قحطی زدگان سومالی برگزار شد.

وی افزود: این نمایشگاه شامل ۳۵ اثر از ۲۶ عکاس است که مربوط به مراسمی از ایران و کشورهایی نظیر عربستان، قطر، لبنان و پاکستان است و در حراج امسال متقاضیان می‌توانند تابلوهای انتخابی خود را در دو سایز ۵۰×۷۰ و یا ۷۰×۱۰۰ سفارش دهند و از هر اثر تنها دو کپی به فروش می‌رسد.

حجت‌الاسلامی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با همت خیرین این دبیرخانه هم بتواند سهم کوچکی در تامین بخش کوچکی از هزینه‌های امداد رسانی و بازسازی مناطق زلزله‌زده داشته باشد.

نشانی محل برگزاری این نمایشگاه حراج تهران، خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزه هنری، گالری شماره ۲ خانه عکاسان است و علاقمندان می‌توانند هر روز از ساعت ۹ الی ۱۹ به این مکان مراجعه کنند.

مسابقات عکاسی از سفره‌های افطاری از سال ۱۳۸۷ توسط سایت لقمه، دبیرخانه دائمی مجموعه مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی، برگزار شده و هم اکنون پنجمین دوره آن با حمایت موسسه توسعه هنرهای تجسمی وابسته به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجرا است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *