حضور عجیب تیم فوتبال بانوان ایران در روسیه+عکس

۲۴م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

تیم ملی فوتبال بزرگسالان بانوان ایران هر چند توانست نتیجه مطلوبی را در تورنمنت روسیه به دست بیاورد اما حضور یک تیم بزرگسال در تورنمنت غیر رسمی جوانان تا چه اندازه عملکرد قابل قبولی محسوب می‌شود؟

ممتازنیوز: تیم ملی فوتبال بانوان ایران که از ۱۵ اسفند برای حضور در تورنمنت «کوبان اسپرینگ» روسیه عازم این کشور شده، روزهای پر از پیروزی و حتی شکست‌های قابل تامل را به دست آورده است. اما به راستی این کارنامه درخشان در میدانی سخت به دست آمده یا این تورنمنت آنچنان که از سوی فدراسیون فوتبال معرفی شده نیست؟!

به گزارش ایسنا، تورنمنت «کوبان اسپرینگ» در واقع یک جام سنتی برای فوتبال زنان در رده جوانان است که هر ساله در کشور روسیه برگزار می‌شود. در این دوره ایران و آذربایجان دو تیم تازه در این رقابت‌ها می باشند که در سه گروه چهار تیمی با حریفان خود روبرو شدند. حریفانی که در رده جوانان حضور داشتند اما ایران تیم بزرگسالان خود را با مربی پرتغالی‌اش عازم این رقابت‌ها کرده است! نکته قابل توجه این است که حتی فدراسیون فوتبال اشاره‌ای به این که این تورنمنت در رده جوانان برگزار می‌شود در خبرهای خود نکرد!

ایران که در گروه اول این رقابت‌ها قرار داشت و با تیم‌های کره‌شمالی، رومانی و پونجاب هم‌گروه بود. حتی روسیه هم تیم ملی خود را حتی در رده جوانان در این مسابقات شرکت نداده بود و چند باشگاه از این کشور در این تورنمنت حضور داشتند.

ملی پوشان بزرگسال که در واقع تیم اصلی بانوان فوتبال ایران هم محسوب می‌شوند در بازی خود مقابل تیم مولداوی، کراسنودار روسیه ، کره‌شمالی و ترکیه به پیروزی رسید و پس از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی مقابل امریکا قرار گرفت. این در شرایطی است که تیم ملی فوتبال امریکا در بخش زنان رتبه اول رده بندی جهان را به خود اختصاص داده است. زمانی که از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شد که ایران در ۹۰ دقیقه بازی به تساوی صفر بر صفر رسیده و در ضربات پنالتی هم ۵ بر ۴ شکست خورده است این نتیجه به زغم بسیاری از کارشناسان امیدبخش بود و بیشتر به یک معجزه شباهت داشت! اما آیا واقعا ایران مقابل تیم ملی فوتبال بانوان امریکا به چنین نتیجه‌ای رسیده بود؟!

واقعیت این است که تیم ملی فوتبال بانوان امریکا در رده بزرگسالان آخرین بازی خود را دو روز پیش مقابل آلمان برگزار کرده بود و با نتیجه ۲ بر صفر هم پیروز شد. این مسابقه در پرتغال برگزار شده بود و در این مدت کوتاه این تیم نمی‌توانسته خود را به تورنمنت غیر رسمی روسیه رسانده باشد! همچنین تیم‌های جوانان و امید این کشور هم چهار روز پیش در تورنمنت «لامانگا» اسپانیا حضور داشتند، در نتیجه حتی ایران مقابل تیم‌های جوانان و امید امریکا هم به میدان نرفته است! و به نظر می‌رسد که امریکا با یک تیم غیر رسمی خود در این مسابقات حضور داشته که آن هم در رده جوانان بوده است!

نکته قابل توجه دیگر این است که تیم ملی فوتبال بانوان ایران مسابقه خود را با نتیجه ۵ بر ۳ در ضربات پنالتی به امریکا واگذار کرد که این نتیجه از سوی فدراسیون فوتبال ایران ۵ بر ۴ اعلام شده بود!

هر چند حضور بانوان ایران در تورنمنت‌های بین‌المللی تجربه خوبی برای بازیکنان ماست، اما چرا باید شفاف‌سازی کامل دربارهٔ سطح کیفی این تورنمنت‌ها از سوی مسوولان انجام نمی‌شود تا اگر پیروزی هم به دست می‌آید این گونه بزرگنمایی شود؟ آیا چنین بزرگنمایی‌هایی به نفع فوتبال ماست؟ و چه لزومی دارد که تیم بزرگسالان ایران در تورنمنت جوانان شرکت کند یا چگونه مجوز چنین کاری از سوی مسوولان داده شده است؟

این نتیجه‌های به دست آمده می‌توانست کام فوتبال بانوان ایران را شیرین کند اما وقتی پیروزی مقابل رقبایی هم سطح به دست نیامده است، شیرینی پیروزی‌ها در دهان ورزش بانوان تلخ می‌شود!

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *