حقوق کارمندان اوکراینی "تسلا" در صورت اعزام به جنگ تا ۳ ماه پرداخت می‌شود

شرکت خودروسازی تسلا در ایمیلی به کارمندان اوکراینی خود اعلام کرد که در صورت اعزام به جنگ حقوق آن‌ها دست کم تا سه قطع نخواهد شد.

حقوق کارمندان اوکراینی "تسلا" در صورت اعزام به جنگ تا ۳ ماه پرداخت می‌شود

به گزارش ممتاز نیوز، بر اساس ایمیلی که شرکت تسلا در روز دوشنبه برای کارمندانش در اروپا، خاورمیانه و آفریقا ارسال کرد، موقعیت شغلی کارمندان اوکراینی که برای دفاع از کشورشان فراخوانده شده‌اند، دست کم تا سه ماه حفظ می‌شود و حقوق آن‌ها نیز برای این مدت برقرار خواهد بود. در این ایمیل به کارمندان آمریکای شمالی و سایر مناطق اشاره‌ای نشده بود.

پس از گذشت این سه ماه، شرکت تسلا جنگ روسیه و اوکراین و شرایط  کارکنان خود را مجددا مورد ارزیابی قرار خواهد داد تا تصمیم بگیرد چه چیزی بیشتر اهمیت دارد.

“ولودیمیر زلنسکی” (Volodymyr Zelenskyy)، رئیس جمهور اوکراین در ماه فوریه و پیش از حمله روسیه، نیروهای ذخیره را به مبارزه فراخوانده بود.

در ایمیلی که روز دوشنبه و در دوازدهمین روز از حمله روسیه به اوکراین ارسال شده است، از کارمندان تسلا برای کمک به اسپیس‌ایکس در رساندن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به روسیه قدردانی شد. اسپیس‌ایکس شرکت فضایی متعلق به ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا است.

کارمندان تسلا سیستم ذخیره انرژی باتری لیتیوم یون موسم به “Tesla Powerwalls” را برای راه‌اندازی تجهیزات استارلینک در اوکراین مونتاژ کرده و مورد استفاده قرار دادند.

آن‌ها همچنین با استفاده از ضایعات کارخانه جدید تسلا که خارج از برلین در حال ساخت است، کابل AC ساختند تا به شارژ تجهیزات استارلینک کمک کنند.

اگرچه تسلا در اوکراین فعالیت نمی‌کند، اما این شرکت در ایمیل خود اعلام کرد که حدود ۵۰۰۰ نفر از مالکین خودروی‌های این شرکت در اوکراین و رانندگان سایر خودروهای برقی می‌توانند خودروی خود را در لهستان، مجارستان و اسلواکی به طور رایگان در ایستگاه‌های این شرکت شارژ کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ