خروج سمند از بازار بلاروس!

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 خروج سمند از بازار بلاروس!

خروج سمند از بازار بلاروس!

ممتازنیوز: اپل و زوتی جایگزین تولید خودروی ایرانی سمند در بلاروس شدند.

به گزارش ممتازنیوز، الکسی واگانوف- رییس شرکت خودروسازی یونیسون بلاروس – گفت: بیش از یکسال است که تولید خودروهای سمند و تحویل قطعات به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریمی خودروسازان ایرانی متوقف شده است.
به گفته وی این کارخانه قرار بود که سالانه بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو سواری تولید کند که تنها در هفت سال گذشته ۲۰۰ هزار دستگاه تولید شد که ۱۰۰ دستگاه آن به روسیه صادر شد.
وی ادامه داد: خط تولید خودوری اپل کورسا متعلق به کمپانی امریکایی جنرال موتور وخودرو سواری زوتی Z 300 متعلق به کمپانی زوتی چین جایگزین تولید سمند شده‌اند.
طبق اعلام بیزنس نووستی بلاروس، قرار این خودروها با قیمت پایه ۱۲ هزار دلار در بلاروس تولید شوند و علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای عضو اتحادیه گمرکی، روسیه و قزاقستان نیز صادر شوند.
به گزارش ایسنا، کارخانه سمند بلاروس در سال ۱۳۸۵ با تجهیز از سوی ایران‌خودروی ایران، توسط شرکت یونیسون با ظرفیت ۳۰۰۰ دستگاه آغاز به کار کرد و تسهیلات بانکی فراوانی نیز از سوی بخش‌های اقتصادی ایران به آن تعلق گرفت اما به دلیل مدیریت ضعیف مسئولان خودروسازی ایران نتوانست در بازار منطقه ای شرق اروپا و آسیای میانه به موفقیت دست یابد و سرانجام به دوران بازنشستگی رسید.
بسیاری از کارشناسان بلاروسی بر این عقیده‌اند که کیفیت پایین خودروهای ایرانی، طراحی قدیمی، مصرف بالای سوخت و سازگار نبودن با شرایط آب و هوایی در اروپا در کنار بازار رقابتی خودروهای روز دنیا در این منطقه نمی تواند صرفه اقتصادی برای خودروسازان ایرانی داشته باشد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *