خطر ابتلا به عارضه جداشدگی شبکیه در کمین نوزادان نارس

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز: بررسی یافته‌های تازه حاکی از آن است که نوزادان نارس ۱۹ برابر بیشتر از نوزادان دیگر در خطر ابتلا به عارضه جداشدگی شبکیه می باشند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است نوزادانی که بسیار پیش از زمان مقرر به دنیا می‌آیند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به جداشدگی شبکیه در دوران بعدی زندگی‌شان قرار دارند.

محققان در بررسی رابطه بین تولد پیش از موعد و ابتلا به عارضه جداشدگی شبکیه، دریافتند نوزادانی که پیش از هفته سی و دوم به دنیا می‌آیند بیش از نوزادان دیگر به این عارضه مبتلا می‌شوند.

در این مطالعه اطلاعات مرتبط با بیش از سه میلیون تولد در سوئد که در فاصله سال‌های ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۸ میلادی اتفاق افتاده بود، مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد نوزادانی که در فاصله سال‌های ۱۹۷۳ و ۱۹۸۶ در کمتر از ۲۸ هفتگی به دنیا آمده بودند، ۱۹ برابر بیشتر در معرض ابتلا به عارضه جداشدگی شبکیه بودند که این آمار در نوزادان متولد شده در فاصله سال‌های ۱۹۸۷ و ۲۰۰۸، ۹ برابر بیشتر بوده‌است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، محققان همچنین دریافتند: تولد نوزادان نارسی که در ۳۲ تا ۳۶ هفتگی به دنیا می‌آیند با خطر ابتلا به عارضه جداشدگی شبکیه ارتباطی ندارد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *