دامنه جاسوسی آمریکا به روابط عاطفی کاربران اینترنت رسید

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

جاسوسان آژانس امنیت ملی آمریکا در کنار جاسوسی از ارتباطات اینترنتی و تلفنی شهروندان حتی در امور شخصی و روابط عاطفی مردم نیز جاسوسی می‌کردند.
 
 
به گزارش فارس به نقل از هافینگتون پست، بررسی بعضی از اسناد افشا شده از سوی ادوارد اسنودن نشان می‌دهد که نیروهای اطلاعاتی آمریکا بدون آنکه واقعا نیازی به کسب اطلاع از روابط اشخاص با همسر یا دوستانشان داشته باشند، صرفا از روی علاقه و هوس شخصی تلاش می‌کردند مکاتبات خصوصی و عاشقانه مردم را کنترل و مطالعه کنند.
 
اسناد این اقدامات غیر قانونی که طی یک دهه قبل ادامه یافته با استفاده از برچسب LOVEINT در میان هزاران سند موجود متمایز شده است. Int در این برچسب مخفف کلمه INTELLIGENCE و LOVE است.
 
جدیدترین اسناد افشا شده از سوی اسنودن در این زمینه مربوط به ۳۰۰۰ اقدام جاسوسی در یک بازه زمانی یکساله است و ثابت می‌کند این نوع اقدامات از روی نیت و قصد قبلی و نه به صورت تصادفی و ناآگاهانه صورت گرفته است.
 
به دنبال انتشار یافتن این اسناد از سوی اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا بیانیه‌ای صادر و چنین تخلفاتی را بسیار نادر دانست و مدعی شد که در صورت وقوع چنین تخلفاتی تذکرات لازم به اشخاص قانون‌شکن داده شده است. بخش عمده این نوع جاسوسی ها به صورت بین المللی صورت گرفته و مربوط به اتباع خارجی بوده است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ