دانشکده مداحی راه اندازی می‌شود

۲۹ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

از حدود ۱۰۰ هزار مداح کشور تاکنون ۲۰ هزار مداح زن و مرد را در سازمان بسیج مداحان کشور ساماندهی کرده ایم که از این تعداد حدود هشت هزار نفر در دوره های آموزشی این سازمان شرکت کرده اند که حدود چهار هزار نفر از آنها بانوان بوده اند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: تا دو سال آینده، دانشکده ˈهنر و ادبیات آیینی (مداحی)ˈ در دانشگاه بسیج راه اندازی می‌شود.

 
ˈعلی اکبر مداحیˈ در حاشیه برگزاری دوره آموزش مداحی در قم به ایرنا اظهار داشت: سرفصل ها و طرح درس های این رشته توسط دکتر ˈسنگریˈ و کمیته تحقیق و پژوهش سازمان بسیج مداحان کشور تهیه شده و تحقیق برای تهیه متون درسی آن در حال انجام است.

 
وی افزود: در این رشته تحصیلی علاوه بر دروس تخصصی مداحی به درس هایی همچون اخلاق، اعتقادات، سیره پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (س) نیز توجه شده است.

 
وی با بیان اینکه پذیرش در این رشته از طریق آزمون ورودی صورت می گیرد، شرط ورود به این رشته را ˈمداحˈ بودن ذکر کرد.

 
مداحی گفت: از حدود ۱۰۰ هزار مداح کشور تاکنون ۲۰ هزار مداح زن و مرد را در سازمان بسیج مداحان کشور ساماندهی کرده ایم که از این تعداد حدود هشت هزار نفر در دوره های آموزشی این سازمان شرکت کرده اند که حدود چهار هزار نفر از آنها بانوان بوده اند.

 
رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: آموزش و سازماندهی مداحان،تهیه و تدوین نظام تربیتی و آموزشی مداحان،اجرای تدابیر رهبر معظم انقلاب درخصوص مداحی، هیأت‌داری وشعرمذهبی، استعدادیابی و کادرسازی از بین مداحان نوجوان و جوان، تولید محصولات فاخر فرهنگی و ایجاد مدرسه مداحی برای دوره متوسطه تحصیلی از جمله برنامه های این سازمان است.

 
مداحی با بیان اینکه دستگاه حضرت سید الشهدا (ع) متعلق به همه مردم است، خاطرنشان کرد: مداحان یکی از اثرگذارترین اقشار جامعه بر روی توده های مردم با گرایش های مختلف می باشند.

 
وی گفت: یکی از ضعف های مداحان کشور حضور کمرنگ این اشخاص در فضای مجازی (اینترنت) است که باید از توانمندی های این فضا بیشتر استفاده بشود. سامانه پیامک این سازمان به شماره ۲۰۰۰۹۵۱۶ آماده دریافت نظرها، پیشنهادها و انتقادهای مداحان سراسر کشور است.

 
وی گفت: علاقه مندان برای حضور در دوره های آموزشی این سازمان می توانند در سراسر کشور به بسیج نواحی مراجعه و یا در تهران با شماره تلفن ۳۵۹۴۷۷۴۴ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند و یا به پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان کشور به نشانی http://basijmadahan.ir مراجعه کنند.

 
دوره‌های آموزشی مقدماتی و متوسطه مداحی به مدت هشت روز با شرکت ۴۰۰ نفر بانوی مداح برگزیده از سراسر کشور در مرکز آموزشی امام علی (ع) قم با عنوان ˈشهیده فاتحی کرجوˈ برگزار شد و امروز پایان یافت.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ