داور ایرانی سابق بوندس‌لیگا سکوتش را شکست

۲۹م اسفند ،

 رفعتی ۴۲ ساله که در سال ۲۰۱۱ اقدام به خودکشی کرد اما با تلاش دستیارانش جان سالم به در برد، در گفت وگویی با نشریه اشترن اقدام به انتقاد از یکسری مقام‌های فوتبال ژرمن‌ها کرده است.

این چهره ایرانی در این گفت‌وگو ابتدا از فاندل که پیش‌تر مسئولیت هدایت داوران آلمان را برعهده داشت، ایراد گرفت و و وی را در اتفاق خودکشی مقصر  دانست.

رفعتی گفت: وقتی فاندل رئیس من بود، هیچگاه مورد حمایتش واقع نشدم. دیگر عادت کرده بودم که مورد انتقاد واقع شوم و اما هیچ انتقادی نکنم. او هیچوقت اشتباهاتش را نپذیرفت. این حس بی اعتمادی و نداشتن حمایت از سوی مدیر مرا از بین برد تا جایی که آن حرکت را مرتکب شدم.

رفعتی ادامه  داد : فاندل می‌دانست از نظر روحی چقدر آسیب دیده ام. در حالیکه دیگران در جریان این موضوع بودند.بی توجهی‌اش به داوران چیزی غیر عادی نبود.

براساس اظهارات این چهره ایرانی،‌هیچ مقامی از فدراسیون فوتبال آلمان با وی دیدار نکردند و جویای حالش نشدند.

رفعتی افزود:‌حتی تئو سوانسیگر ، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال نیز حالم نپرسید. به این نحو فهمیدم هیچ تحولی در رفتارشان ایجاد نشده است.

در پی انتشار یافتن این اظهارات ، فاندل نیز واکنش نشان داد و انتقادهای داور ایرانی سابق بوندس لیگا را رد کرد. وی گفت: حرف‌های رفعتی سراسر احساسی است. هیچوقت به من اطلاع داده نشد که او از نظر روحی کسالت دارد. هیچیک از همکاران داور به من این موضوع را خبر نداد. به همین خاطر رفتار من با او مثل سایر همکاران شاغل در عرصه فوتبال حرفه‌ای بود.

رفعتی که در یکی از بانک‌های آلمان کار می‌کند، دو سال قبل ساعاتی قبل از دیدار تیم‌های کلن و ماینتس در هتل محل اقامتش رگ دستش را برید. اما همکاران وی از این اقدام مطلع شدند و او را سریع به بیمارستان منتقل کردند تا رفع خطر شود.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *