درآمد سه ماهه مایکروسافت از مرز ۱۸ میلیارد دلار گذشت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

گزارش درآمدی مایکروسافت نشان می‌‏دهد این غول نرم‌‏افزاری در فصل اول سال مالی ۲۰۲۲ توانسته درآمد سه ماهه خود را ۵. ۱۸ میلیارد دلار برساند. 
 
به گزارش وب‏‌سایت infoworld، شرکت مایکروسافت در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر امسال موفق شده است ۵. ۱۸ میلیارد دلار درآمد کسب کند که این رقم ۱۶ درصد بیشتر از درآمد این شرکت در دوره مشابه سال مالی قبل است. تحلیل‏گران وال استریت پیش از این درآمدی ۸. ۱۷ میلیارد دلاری را برای مایکروسافت پیش‌‏بینی کرده بودند. 
درآمد خالص مایکروسافت نیز از ۵. ۴ میلیارد دلار در سه ماهه اول سال مالی قبل به ۲. ۵ میلیارد دلار و ارزش هر سهم این شرکت نیز با ۱۷ درصد رشد از ۵۳. ۰ دلار به ۶۲. ۰ دلار افزایش یافته است. 
بر اساس این گزارش، مایکروسافت درآمد حاصل از پیش‏‌فروش بعضی محصولات مثل ویندوز ۱. ۸ را جزء درآمدهای این سه ماهه محاسبه کرده است. این شرکت حدود ۱۱۳ میلیون دلار از محل پیش‌‏فروش ویندوز ۱. ۸ به دست آورده است. در سه ماهه اول سال مالی قبل نیز مایکروسافت از محل پیش‏‌فروش ویندوز و آفیس حدود ۴. ۱ میلیارد دلار درآمد به دست آورده بود. 
مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود از این پس گزارش درآمدی خود را در قالب تازهی منتشر خواهد کرد. در این شیوه، درآمد کل شرکت به دو بخش «ابزار‌ها و محصولات مصرفی» و «محصولات تجاری» تقسیم شده است. بنا بر این تقسیم‌‏بندی تازه، درآمد این شرکت در بخش ابزار‌ها و محصولات مصرفی با ۴ درصد رشد به ۴۶. ۷ میلیارد دلار افزایش یافته است. درآمد مایکروسافت در بخش محصولات تجاری نیز با ۱۰ درصد رشد به ۲. ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. فروش بالای سرورهای اس کیو اِل، شیرپوئینت و اکسچینج و نیز افزایش ۱۰۰ درصدی درآمدهای حاصل از عرضه خدمات پردازش ابری ویژه کسب و کار‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل افزایش رشد درآمدی مایکروسافت در این بخش اعلام شده است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *