درآمد ماهیانه من فقط ۹۰ هزار تومان است!

محمود گلابدره‌ای در نامه‌ای که سال ۸۶ به سعیدی‌کیا، وزیر وقت مسکن و شهرسازی می‌نویسد، ضمن تقاضای مسکن برای خود، درآمد ماهیانه‌اش را فقط ۹۰ هزار تومان اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، نامه‌ای به امضای سیدمحمود گلابدره‌ای خطاب به وزیر مسکن و شهرسازی در سال ۸۶ در مراسم تشییع جنازه او دست به دست شد که نشان می‌داد پیرمرد ادبیات داستانی کشور ما در چه فقر و فلاکتی زیست می‌کرده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«با سلام خدمت مقام محترم وزیر مسکن و شهرسازی

جناب آقای سعیدی ‌کیا

بنده سیدمحمود قادر گلابدره‌ای نویسنده ۷۰ ساله که ۳۳۰ کتاب، ۵ تا قبل و ۲۸ تا بعد از انقلاب و لحظه‌های انقلاب یکی سال ۵۸ و ۴ تا رمان سال ۶۰، یک سال در جبهه‌ها در کانون پرورش چاپ و دو ساعت از زندگی‌ام در غبار دارآباد و صدها بار پخش و مقام معظم رهبری و رئیس صدا و سیما دیده و مرا خواست و از سال ۸۲ تا حالا ۵ بار خانه رهن کرده و ساکن شده‌ام و در خدمت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بوده و هستم و حالا صاحبخانه بعد از یکسال گفته قرارداد فسخ و باید جا عوض کنم. ۱۰ میلیون رهن از دو میلیون شروع شده و حالا صاحبخانه می‌گوید ۲۰ میلیون و من گیر کرده‌ام که چه بکنم و پول ندارم و جا ندارم و تنها درآمدم همین ۹۰ هزار تومان کمک به پیشکسوتان است که ارشاد محبت می‌کند و من با ۹۰ هزار تومان می‌توانم و می‌خواهم و می‌زیم و می‌نویسم. کمک کنید اگر امکان دارد به خاطر خدا.

مقام معظم رهبری فرمودند؛ به شما بگوییم جایی به من حقیر بدهند تا بنشینم و بنویسم. خدا عوضش را به شما بدهد.

سیدمحمود قادری گلابدره‌ای»

گلابدره‌ای یکشنبه شب در تنهایی در منزلش جان سپرد و امروز در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا آرام گرفت.


ممتازنیوز – سینمای ایران و جهان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ