درمان دوتار نواز خراسانی در بیمارستان قائم مشهد ادامه دارد

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

 درمان نورمحمد درپور خواننده و نوازنده دوتار خراسانی که هفته قبل به سبب سکته قلبی و سپس مغزی قدرت تکلم و حرکت نیمی از بدن را از دست داد، در بیمارستان قائم مشهد ادامه دارد. به نقل از پسر این هنرمند، حال عمومی وی تغییر چندانی نکرده و مانند قبل است.

به گزارش CHN، اگرچه نورمحمد درپور با آوازخوانی و نوازندگی دوتار، و شرکت در برنامه‌های مختلف، هنر موسیقی نواحی ایران را زنده نگه داشت اما این اواخر روزهای سختی را می‌گذراند؛ بیماری سرطان، سکته قلبی و سپس مغزی و به دنبال آن زمزمه ترخیص زودهنگام او از بیمارستان. با این وجود این اتفاق نیفتاد و وی همچنان در بیمارستان بستری است و تحت مداوا قرار دارد. اگرچه که کهولت سن، و سکته مغزی قدرت تکلم و حرکت دستان او را گرفته است اما به نقل از بعضی از پزشکان می توان با انجام فیزیوتراپی و گفتاردرمانی تا حدی به بهبود وی امیدوار بود.

فاروق درپور پسر نورمحمد دربارهٔ اتفاقات اخیر به CHN، می‌گوید: «نگرانی ما از ترخیص زودهنگام پدر بود که خوشبختانه با پیگیری‌های فراوان حل شد. در حال حاضر نیز وی در بیمارستان بستری است.»

وی وضعیت سلامتی نورمحمد را مانند سابق عنوان می کند و می گوید: «وضعیت جسمانی او تغییر نکرده است ولی درمان های پزشکان برای او ادامه دارد. »

پسر نوازنده دوتار خراسانی در پایان می گوید: «همزمان با درمان بیمارستان قائم مشهد، درمان های طب سنتی را هم آغاز کرده‌ایم. نیمه راست بدن وی همچنان بی‌حس است و قدرت تکلم وی نیز مانند قبل است. با این حال امیدواریم در روزهای آینده با انجام فیزیوتراپی و گفتاردرمانی در سلامتی او تغییری ایجاد شود. »

منبع: خبرگزاری میراث فرهنگی


موسیقی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *